18 листопада Латвія відзначатиме 100-річчя відновлення своєї державності

18 листопада Латвія відзначатиме 100-річчя відновлення своєї державності

Саме цього дня у 1918 році була проголошена незалежність Латвійської Республіки. Після десятиліть окупації їй вдалося повернути свободу. Серію сюжетів про Латвію на телеканалі ТV5 завершуємо репортажем з Музеї окупації, де наші журналісти побачили історію нелегкого шляху маленької країни до своєї незалежності.

Саме цього дня у 1918 році була проголошена незалежність Латвійської Республіки. Після десятиліть окупації їй вдалося повернути свободу.

Шлях до незалежності крізь десятиліття панування тоталітарного режиму. Прослідкувати його можна в музеї окупації, присвяченому історії Латвії, коли країна в різні роки знаходилася в умовах панування німецької та радянської влади. Колекція музею представлена історичними документами і фотографіями, що відображають історію Латвії з 1939 по 1991 рік. У музеї декілька залів. Перший показує країну ще до окупації. Далі відвідувачів знайомлять з історією Латвії з 40-го року. Тут можна побачити пам’ятні предмети з місць ув’язнення і заслання, що говорять про терор радянської влади проти жителів Латвії. Саме вони і дали поштовх створенню музею в 1993-му році.

А вже завтра у програмі «Тиждень. Підсумки» глядачі ТV 5 дізнаються, які вони – уроки незалежності. Наші журналісти разом з експертами розбиралися, що допомогло Латвії повернути свою державність та стати на шлях європейського розвитку. Початок програми у суботу, о 19-00.

[embedded content]

Источник: https://tv5.zp.ua/news/18-listopada-latviya-vidznachatime-100-richchya-vidnovlennya-svoyeyi-derzhavnosti/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top