Бійці ЗСУ жорстко помстилися рашистам на Запоріжжі за обстріл фосфорними бомбами. Фото

Бійці ЗСУ на північному сході Запорізького краю під вогнем рашистських вояків мужньо та вправно б’ють ворога та не залишають окупантам жодного шансу на завоювання вільної козацької землі.

Один з бійціві ЗСУ, мешканець Запоріжжя, розповів кореспонденту «Форпосту», що вже кілька діб на лінії  розміжування та 10 кілометрів туди-сюди дуже гаряче.

«Звірятка з Мордорії фігачать фосфорними «подарунками», які заборонені в усьому світі. Але ми дали днями їм обратку — мінус один гвинтокрил», — повідомив військовий.

Додамо, що фосфорні боєприпаси — тип запальних боєприпасів, споряджених білим фосфором. Одразу виникає запитання, чому цей білий фосфор такий небезпечний.

Білий фосфор – це дуже вогненебезпечна воскоподібна речовина від безбарвного до жовтого світлопроникного кольору із гострим запахом часнику.

Форма, в якій вона використовується військовими, дуже активна і спалахує від контакту з киснем. Білий фосфор – самозапальний матеріал. Через це його зберігають під водою, у закупорених посудинах та за мінімального освітлення.

Внаслідок удару фосфорною бомбою спалахує сильна пожежа, яку важко загасити. Під час попадання на шкіру людини білий фосфор викликає важкі хімічні опіки. Він отруйний для людини. Смертельна доза становить 0,05-0,15 г.

Білий фосфор може викликати ураження кісток та кісткового мозку, а також змертвіння тканин. На додачу, людина отримує не просто опіки, а глибинні рани.

Перша допомога під час ураження білим фосфором

Якомога швидше варто позбутися одягу, до якого прилипли частки білого фосфору, що палає. Якщо такої можливості немає, то занурте уражену шкіру у воду або сильно зволожте.

Коли позбудетесь одягу, промийте уражені ділянки шкіри розчином бікарбонату натрію або холодною водою.

Змочіть шкіру та усуньте видимі частки фосфору (бажано під водою) негострим предметом або пінцетом. Не можна торкатися фосфору пальцями!

Опіки варто закрити вологими пов’язками. Вони мають бути просочені фізрозчином, щоб запобігти повторному загорянню фосфору.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/vijna/biytsi-zsu-zhorstko-pomstylysia-rashystam-na-zaporizhzhi-za-obstril-fosfornymy-bombamy-foto.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top