Боєць із Запорізької області пройшов круте навчання у Великій Британії

Українських військових дружня Британія готувала за високими стандартами

Наш земляк-доброволець потрапив до числа українців, яких вчили військовій науці британські колеги. Свої знання чоловік зможе застосувати на передовій.

17 кілометрів пройшов Києвом, щоб потрапити до підрозділу тероборони

Початок повномасштабного вторгнення заскочило нашого земляка з позивним «Аслан» у Києві, де він живе і працює багато років. Знайомі пропонували йому виїхати з області та країні, але він їх рішуче відкидав. Спочатку намагався записатися до тероборони, але невдало. Потім відстояв дводенну чергу з бажаючих потрапити до лав Збройних Сил України. Данні молодика записали та пообіцяли зателефонувати протягом двох тижнів.

— Цей час я волонтерив на вокзалі та у лікарні «Охмадит», там мені навіть запропонували роботу з охорони та зв’язкам з іноземними ЗМІ, — розповів «Індустріалці» чоловік. – А коли в призначений час на відповідь не отримав, пройшов 17 кілометрів з речами через весь Київ до підрозділу ТрО, де вже був чоловік моєї сестри. Він зміг за мене домовитись.
навчання в Британії

«Аслан» додає, що його підрозділ стояв на позиціях за військовими, коли русня була біля Броварів (місто-супутник Києва). Після того як ворог пішов зі столиці, наш земляк продовжив нести служу. А у квітні перевівся до ЗСУ — наразі він солдат окремого штурмового підрозділу. Весь цей час чоловік продовжував тренування, які були постійно присутні в його житті до війни.

навчання в Британії

— Спорт мені зараз дуже допомагає. Я продовжую тренуватись, навіть зараз, вже не щодня, тепер є ще тактичні тренування на яких я тренуюсь, або треную. Але головним своїм плюсом вважаю все ж таки вміння находити інструменти підходу до кожного, а це як раз робоча навичка – до війни під моїм керівництвом було близько 100 людей персоналу, з різних куточків країни, різного віку та складу характеру, — говорить «Аслан».

До речі, саме його гарна фізична підготовка, а ще вільне володіння англійською зробили його номером першим у роті серед претендентів на участь в іноземній програмі навчання.

Дивували своїх інструкторів, бо багато чого знали

Як повідомляли ЗМІ програма підготовки майже 10 тис. наших армійців – це частина допомоги, яку надає Велика Британія Україні. Вона розрахована на новобранців-добровольців з невеликим військовим досвідом або без нього.

— Оскільки моя кандидатура була подана першою, то потім з командирами формував усю групу, — говорить «Аслан». – Робили акцент на тих, хто щось знає, вміє, або хоче знати та вміти. Перед від’їздом у Британію я ще був призначений тренером групи що виїжджає, щоб підтягнути їх за короткий період. Загалом програма була розрахована на «слонів», тобто нещодавно мобілізованих, як ми туди потрапили не знаю. Головна задача була підготувати з нуля поводженню зі зброєю, тактичним рухам в полі та місті тощо. Та ми все це вже знали (в нас в ТрО були «вчителі», які воювали ще з 2014-го, та натовці) і дивували своїх інструкторів.

навчання в Британії

Підготовка у Великій Британії тривала три тижні. Програма була дуже насичена — бійці були зайняті фактично 20 годин на день! Вчили як теорію (на деяких лекціях на початку навіть засинали через втому), так і  застосовували здобутті знання на практиці.

навчання в Британії

—  Інструктори люди «без обличчя» з різних підрозділів спеціального призначення та десантники. Були навчання на виїзді у полі та місті, засади, обходи, напади, відступи, симуляція артобстрілу, тривоги, патрулювання. Стрільби були тільки останні 2 дні, такі стрільби були у мене ще і тут. Також нас частково там екіпірували. Є таке круте слово «стандарти», от за ними і відбувалась вся підготовка в Британії. В нас кожен інструктор вчить по-своєму, — наголошує «Аслан», перед яким разом з побратимами стоятимуть нові бойові завдання, ймовірно у «гарячих точках». «До цього не можна бути готовим на 100%, але є навички та вміння пройти через усе це максимально безпечно, — вважає наш земляк.

Читайте також: ССО: Воїни наймолодшої та найсучаснішої складової ЗСУ відзначають професійне свято

 Читайте наші новини на сайті  zprz. city

Сообщение Боєць із Запорізької області пройшов круте навчання у Великій Британії появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/boyets-iz-zaporizkoyi-oblasti-proyshov-krute-navchannya-u-velikiy-britaniyi

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top