Что делать запорожцам при первых симптомах коронавируса

Министерство здравоохранения Украины изменило условия предоставления первой помощи пациентам с симптомами коронавируса

С 1 сентября запорожцев, у которых подозревают COVID-19, врачи будут принимать по-другому. О том как действовать жителям Запорожья,  у которых проявились симптомы коронавирусной инфекции, рассказала активистка Партии Порядок Валентина Юркив.

— Якщо раніше пацієнту, в якого підозрювалася коронавірусна інфекція, треба було самостійно іти до поліклініки, то зараз йому потрібно зателефонувати сімейному лікарю, — уточнила Валентина Юркив. — Лікар проконсультує пацієнта телефоном. Він може рекомендувати жарознижувальні препарати. Якщо вони не подіють за півтори години, лікар може рекомендувати хворому стаціонарне лікування. Якщо хвороба піддається лікуванню, то лікар може спостерігати пацієнта в такому режимі в умовах самоізоляції.

Раньше пациенты должны были идти в больницу и делать там ПЛР-тесты на выявление COVID-19. Теперь к больному должна выезжать специальная бригада.

-Якщо хворому треба зробити ПЛР-тест, то до нього повинна виїжджати мобільна бригада, яка робить аналіз, — отметила Валентина Юркив. — Після цього пацієнт повинен знаходитися на самоізоляції, поки не буде відомий результат. А його можуть робити до семи днів. Я закликаю хворих, поки вони не отримають негативні результати ПЛР-тесту, уникати будь-яких контактів.

Запорожцам напомнили, что при любых симптомах острой респираторной инфекции им необходимо обращаться к семейному врачу. Ведь коронавирусная болезнь может протекать и безсимптомно.

— Якщо у людини невисока температура та невиражені симптоми коронавірусу, слід зателефонувати сімейному лікарю, — сказала Валентина Юркив. —Лікар вирішить, чи прийти самому до пацієнта, чи направити мобільну бригаду. Якщо людина не уклала декларацію з сімейним лікарем, вона може звернутися за телефоном «гарячої лінії  COVID-19», номер якої можна знайти на сайті МОЗ. Якщо людина вже захворіла, то не слід відразу бігти до лікарні та укладати декларацію. Треба зателефонувати до амбулаторії за місцем проживання і там вже підкажуть, як слід поводитися хворому.

По словам активистов, в новых правилах ничего принципиально нового Минздрав не предусмотрел. Больные люди, как и раньше, не понимают, что им нужно делать. При этом, часто пациентам приходится за все платить.

-Партія Порядок наполягає на тому, щоб усі послуги хворим надавалися безкоштовно, — подчеркнула Валентина Юркив. — Держава виділила понад 65 млрд грн на профілактику та лікування хворих на коронавірусну інфекцію. На жаль, на сьогодні використано лише 29% від цих коштів. Всі послуги хворі коронавірусом повинні отримувати безкоштовно. Вчасно виявити хворобу, це перший крок для забезпечення здоров’я людей.

Активисты Партии Порядок — за доступную медицину для всех без исключения. Ведь здоровая нация — главная цель Порядка.

Напомним, по состоянию на утро 9 сентября в Запорожской области зафиксировали 2 тыс. 41 случай коронавируса.

Читайте также: Готова ли Запорожская область ко второй волне коронавируса.

Сообщение Что делать запорожцам при первых симптомах коронавируса появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/chto-delat-zaporozhtsam-pri-pervyih-simptomah-koronavirusa

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top