Центр протидії дезінформації спростував фейки про виїзд чоловіків

Центр протидії дезінформації спростував фейки про виїзд чоловіків за кордон При необхідності у деяких ситуаціях українські чоловіки призовного віку можуть виїжджати під час війни за кордон. У яких саме? Про це повідомили у Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони, розвіявши чергові фейки.
Фейк 1. «Чоловіки-артисти можуть виїжджати за кордон. А чому іншим не можна?».
Насправді. Виїзд чоловіків віком від 18 до 60 років дозволяється у разі, якщо вони здійснюють збір та перевезення гуманітарної допомоги для українських військових, або ж зібрані кошти з концертів та їх виступів спрямовуються на потреби ЗСУ.
Фейк 2. «В мене троє дітей! Чому мене не пропустили на кордоні?». «А в мене п’ятеро дітей від різних дружин та всі з різними прізвищами».
Насправді. Виїзд за кордон чоловіка, який виховує трьох і більше дітей, допускається. Але якщо хтось з дітей вже повнолітній, то цей виняток вже не застосовується. Різні прізвища не впливають на можливість виїзду. Головне – щоб у свідоцтвах про народження дітей було зазначено, хто є їх батьком.
Фейк 3. «Я навчаюсь за кордоном, мене не випустять?».
Насправді. Випускають чоловіків, що навчаються за кордоном за денною формою навчання.

«Індустріалка» писала, що у соцмережах розповсюджували фейк про те, що директорам шкіл потрібно скласти списки випускників призовного віку. Також російські пропагандисти у своїх соцмережах та ЗМІ поширювали фейки щодо мобілізації жінок до лав Сил оборони України.

А на окупованих територіях Запорізької області росіяни розповсюджовали фейкові «українські» газети про поразки ЗСУ. Росіяни фабрикували заяви Валерія Залужного та Олексія Арестовича про «втрату Запоріжжя» та розпач військових.

Читайте також: На окупованих територіях Запорізької області росіяни та колаборанти залякують людей фейками.

Читайте наші новини на сайті zprz.city.

Сообщение Центр протидії дезінформації спростував фейки про виїзд чоловіків появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/tsentr-protidiyi-dezinformatsiyi-sprostuvav-feyki-pro-viyizd-cholovikiv

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top