Для купання та відпочинку запоріжцям слід користуватися лише офіційно дозволеними пляжами

У квітні 2022 року на позачерговому засіданні регіональної та місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій було прийнято рішення про заборону на відвідування прибережних зон водоймищ, зон відпочинку та парків, розташованих в межах природно-заповідних зон і лісових масивів.

Це рішення діє і на теперішній час, до окремого розпорядження (протокол позачергового засідання регіональної та місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій №6 від 4 квітня 2022 року) .

Проте, незважаючи на вказане рішення щодо заборони, попередження місцевих органів влади та ДСНС України в Запорізькій області про небезпеку перебування на відкритих водоймах, наразі на території міських пляжів та зон відпочинку  відмічається скупчення людей.

Звертаємо увагу, що купання в природних водоймах не завжди є безпечним  для здоров’я. У воді плаває безліч мікроорганізмів, які можуть  викликати захворювання у людей.

Зараження організму хвороботворними інфекціями може відбуватися при випадковому ковтанні води. Найчастіше таке трапляється у дітей, які довго плавають і пірнають у воді, через що ковтають її, піддаючи себе ротавірусній інфекції та іншим хворобам. Крім того, існує ризик заразитися деякими інфекціями просто через потрапляння забрудненої води на шкіру або в очі.  var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

 З червня 2022 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Запорізькій області розпочато проведення  моніторингових лабораторних досліджень якості води р.Дніпро, піску на Центральному пляжі Вознесенівського району, на Правобережному пляжі  Дніпровського району та в зоні відпочинку на вулиці Лейтенанта Шмідта Заводського району. За результатами досліджень Запорізької регіональної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів 4-х зразків води р.Дніпро в зонах пляжів, відібраних 15.06.2022, 3 проби не відповідали нормативним вимогам за бактеріологічними показниками (індекс ЛКП). 

Тож, для купання та відпочинку слід користуватися лише офіційно дозволеними пляжами, де створені відповідні умови, утримуйтеся від купання у незнайомих місцях, на несанкціонованих пляжах. Не ігноруйте встановлені таблички, які вказують на заборону купання. Вагомий аргумент проти купання в місцях — де вода цвіте, плаває сміття чи харчові відходи;

не бажано купатися у непроточних водоймах; не пийте воду з відкритих водойм, а при купанні старайтесь не заковтувати воду; заходити і виходити з води краще не босоніж, а у пляжному взутті, а після купання обов’язково приймайте душ. Садини і рани обробляйте дезінфікуючими засобами.

Щоб уникнути кишкового захворювання або отруєння необхідно: (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

 запастися пляшковою водою не лише для пиття, а й для миття рук та посуду. Як альтернативу пляшковій воді для обробки рук можна використовувати розчини антисептиків; не використовувати воду з відкритих водойм для миття овочів чи фруктів;  виключити контакт продуктів з ґрунтом та піском, зберігайте їх у щільно закритому посуді; для зберігання продуктів, що взяли з дому, придбайте термопакет  та холодовий елемент до нього. Подписывайтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/dlya-kupannya-ta-vidpochinku-zaporizhtsyam-slid-koristuvatisya-lishe-ofitsijno-dozvolenimi-plyazhami/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top