До Дня десантно-штурмових військ в історичному центрі Запоріжжя висадили алею

В День десантно-штурмових військ Збройних Сил України партійці «Європейської Солідарності» висадили хвойну алею в Платонівському сквері, що в Олександрівського районі Запоріжжя. Це також стало символічною підтримкою ініціативи громади щодо декомунізації об’єктів і символів тоталітарної епохи. Саме в цьому сквері досі виситься пам’ятник чекістам. До присутніх звернувся голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій міській раді Микола Бєлий:

«День десантно-штурмових військ Збройних Сил України відзначається щорічно 21 листопада. Започаткував це свято своїм указом п’ятий Президент України Петро Порошенко. Саме за його президентства Україна розпочала важливий шлях відродження національної пам’яті й  було прийнято закон про декомунізацію. У Запоріжжі багато вулиць перейменували на честь героїв незалежної України, захисників нашої держави у російсько-українській війні. Проте пам’ятник, розташований в цьому сквері, так і лишився поза увагою. Фракція «Європейська Солідарність» в Запорізькій міськраді ініціювала процес декомунізації пам’ятника чекістам-десантникам групи Шепеля В.П. Слава Героям! Слава Україні!»,  – зазначив Микола Бєлий.

Від фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій міській раді було направлено запит до Українського інституту національної пам’яті щодо значення пам’ятника чекістам-десантникам для Запоріжжя, його цінності з історичного, архітектурного та наукового поглядів.

«Всі об’єкти топоніміки повинні відповідати вимогам Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки». Закон тут не передбачає жодних винятків», — сказав депутат фракції «Європейська Солідарність» Запорізької міської ради, історик, голова ГО «Запорізька рада ветеранів АТО» Вячеслав Зайцев.

Серед учасників заходу були  ветерани-АТОвці – Олександр Лобас, Вячеслав Зайцев, Андрій Хімічев, Олександр Кобзарюк, Валерій Прозапас, Сергій Шаповал та Максим Кордупа, досвід військової служби і авторитет яких є потужною рушійною силою багатьох міських проєктів.

«Серед нас є захисники незалежної України, і наші полеглі побратими заслуговують на гідне вшанування і пам’ять майбутніх поколінь. Україна ніколи не збудує заможного та спокійного майбутнього без подолання спадщини тоталітарного минулого», — підкреслив підполковник Збройних Сил України, депутат фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій міській раді Олександр Лобас.

«Ми започатковуємо важливу традицію – щороку відзначати день Десантно-штурмових військ України на цьому місці.  Обіцяємо докласти  максимум зусиль, щоб наступного року це свято ми  відзначили біля оновленого пам’ятника. Слава Україні!», – сказав депутат фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій міській раді Олександр Федоров.

Вічнозелені туї, які партійці висадили в районі Транспортної площі, за рік стануть окрасою скверу Платонівського. Особливу присвяту партійці зробили безпосередньо під час заходу: два дерева на алеї висадили на згадку про нещодавно загиблих військовослужбовців — підполковника Руслана Прусова та майстер-сержанта Вадима Федосеєва. Обидва служили в 79-й окремій десантно-штурмовій бригаді. Вшанували пам’ять про бійців хвилиною мовчання.Источник: https://forpost.media/novosti/do-dnia-desantno-shturmovykh-viysk-v-istorychnomu-tsentri-zaporizhzhia-vysadyly-aleiu.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top