До якого терміну запорожці зможуть обміняти монети номіналом 1, 2 та 5 копійок

Запоріжці, як і всі українці, зможуть обмінювати монети 1, 2 та 5 копійок на рік довше, ніж планувалось

Національний банк України продовжив на один рік термін обміну розмінних монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, які вже перестали бути платіжними засобами. Тепер це можна зробити по 30 вересня 2023 року. Про це повідомили на сайті НБУ.

Рішення Нацбанку пов’язане з продовженням дії воєнного стану в Україні. Завдяки продовженню терміну обміну на рік українці матимуть більше часу для обміну монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, зокрема ті, які були вимушені залишити свої домівки через бойові дії.

Тим паче, що досвід інших країн світу свідчить, що найбільші обсяги вилучення монет припадають на останні два місяці до закінчення строку обміну.

Обміняти монети дрібних номіналів безкоштовно й без обмежень на монети та банкноти всіх номіналів, що перебувають в обігу,  у сумах, кратних 10 копійкам, можна в підрозділах НБУ. А також в низці відділень уповноважених банків: АТ «Ощадбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Райффайзен Банк», АТ «ПУМБ». (Адреси є за посиланням).

Національний банк України

Нагадаємо, що монети номіналами 1, 2 та 5 копійок були вилучені з обігу з 1 жовтня 2019 року. А 25-копієчні монети перестали бути  платіжним засобом із 1 жовтня 2020 року .

«Індустріалка» писала, що Нацбанк випустив пам’ятну монету «Ой у лузі червона калина», присвячену незламності українського народу. До речі, в пошуку ідей в НБУ звернули увагу на плакат 2021 року авторства Дмитра Кривоноса, з яким і стали співпрацювати для створення цієї монети. Плакат належить до серії робіт Дмитра, де поєднані українські пісні та голівудські кінострічки. У цьому випадку – це авторське художнє переосмислення постера до фільму Клінта Іствуда «Прапори наших батьків». Який, зі свого боку, переосмислює відоме фото Джо Розенталя з американськими солдатами, які піднімають прапор на вершині гори Сурібат під час битви за Іодзіму у Другій світовій війні.

Монета «Ой у лузі червона калина» належить до щойно започаткованої воєнної серії «Безсмертна моя Україно».

Нагадаємо, раніше «Індустріалка» повідомляла про те, що Національний банк України випустив пам’ятну монету «В єдності — сила»

Читайте також: У Запоріжжі відкрили виставку художника, який створив обкладинки майже для всіх альбомів відомого співака.

Читайте наші новини на сайті zprz. city

Сообщение До якого терміну запорожці зможуть обміняти монети номіналом 1, 2 та 5 копійок появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/do-yakogo-terminu-zaporozhtsi-zmozhut-obminyati-moneti-nominalom-1-2-ta-5-kopiyok

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top