Документальна робота телеканалу TV5 «На краю МИРУ: Чорні берети» визнана «Кращим телевізійним фільмом» на міжнародному кінофестивалі «Золоте курча»

Режисерка документального циклу «На краю МИРУ» та продюсерка документальних програм TV5 Євгенія Мельнік відзначає:

2021-й рік став знаковим для нашої команди та багатим на кіноподії. Тільки восени ми взяли участь у трьох кінофестивалях: «Кіно і ТИ», що відбувся під Маріуполем, Запорізькому ZIFF та кінофесті «Золоте Курча», який проходив у Києві. І на всіх стали переможцями. Наша команда щиро радіє з цього приводу. Дякуємо організаторам та членам журі – за довіру та високу оцінку наших робіт. Це дуже мотивує! Ми вже готуємось до нового сезону, тож, нам є чим здивувати наших глядачів.

Спеціально для TV5 організатор та директор «Золотого Курча» Валентин Мисливий розповів про особливості проведення ювілейного кінофестивалю та перспективи розвитку українського кінематографу:

«Золоте Курча» існує вже 25 років та має статус міжнародного кінофестивалю. Цьогоріч взяли участь роботи з України, Болгарії, Грузії, США, Палестини, Узбекистану та інших країн. Конкурс проходить у трьох категоріях «Аматори», «Студенти» та «Професіонали». Особливо хотілося б відзначити активність та цілеспрямованість молодих режисерів, які тільки стали на шлях кіновиробництва. Також, взяли участь і досвідчені кіномитці, які мають відзнаки на багатьох міжнародних кінозаходах. В рамках проведення фестивалю, відбувся показ фільму класика українського кінематографу, народного артиста України Вілена Новака. Він представив глядачу фільм «Чому я живий».Як вплинули карантинні обмеження на проведення кінофестивалю? На щастя, на момент проведення фестивалю, Київ ще не увійшов до «червоної зони». Минулого року, враховуючи обставини, ми змінили формат та провели «Золоте курча» он-лайн. Цього разу нам вдалось організувати справжню кіноподію, на яку чекали і режисери, і поціновувачі кіномистецтва. Але ми не могли запросити сотні гостей та глядачів, були певні обмеження. Кінофестиваль відбувся в більш камерній обстановці із дотриманням усіх карантинних вимог. Окрім «Золотого Курча» Ви, як член журі, берете участь і на інших кінофестивалях. Як Ви оцінюєте розвиток вітчизняного кіно? Українське кіно було, є і буде. З кожним роком з’являється все більше якісних та цікавих робіт. Я допомагаю організовувати 4 кінозаходи, один із них проходить в місті Софія в Болгарії, цього року я там виконував обов’язки президента кінофестивалю. До речі, приємною несподіванкою стала нагорода від болгарської Академії кіно, телебачення та інтернету, а також Европейської асоціації аудіовізуальних комунікацій – в рамках проведення «Золотого Курча» мені було присвоєно звання Академіка – в Болгарії та Македонії. Це дуже приємно! Ваші побажання режисерам: учасникам та лауреатам.І учасникам, і переможцям хочу побажати якомога більше хороших робіт та творчої наснаги! І пам’ятайте, що «Золоте курча» проходить кожен рік!Источник: https://tv5.zp.ua/news/310079-2/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=310079-2

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top