Фонд заповідника «Хортиця» отримав у подарунок унікальний значок минулого століття

Фонди Національного заповідника «Хортиця» поповнилися унікальним значком «Хортицького товариства охоронців природи». На сьогодні  значку вже понад 100 років. Презентація подарунку відбудеться об 11:00 в червоній залі Запорізького обласного краєзнавчого музею.

Історія має давній початок – ще 1910 року було створено «Хортицкое общество охранителей природы». Того ж року організація ухвалила статут, згідно до якого вона мала охороняти та оберігати природу й поширювати інформацію серед населення про правильне використання ресурсів природи. Окрім цього вона створила свій розплідник, в якому нараховувалось понад 17 тисяч самих лише дерев.

Товариство мало власну печатку і нагрудний значок із зображенням птаха, що годує своє потомство. Точних даних про кількість значків не має.  Одні дані свідчать про 200 екземплярів. А інші про те, що їх набагато менше. Виготовлений він з мідного сплаву, швидше за все, латуні і був колись покритий білою та синьою емалями. Один з таких значків подарували Національному заповіднику ТОВ «Домкомфорт» та ГО «Збереження Архітектури Запоріжжя».

В зв’язку з проведенням робіт у Музеї історії запорізького козацтва цей рідкісний значок можна подивитись в експозиції Запорізького обласного краєзнавчого музею.

Читайте також: Страшна краса: запорізький фотограф зафіксував нічні блискавки (фото)

Источник: https://forpost.media/novosti/fond-zapovidnyka-khortytsia-otrymav-u-podarunok-unikalnyy-znachok-mynuloho-stolittia.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top