«Хімік» перериває переможну серію БК «Запоріжжя»

Непоганий початок, але повністю провалена друга чверть коштувала запоріжцям перемоги

22.10.2021. Суперліга Windrose. ФСК Олімп (Южне). БК Хімік – БК Запоріжжя 73:64 (13:21, 25:5, 18:15, 17:23)

«Хімік»: Ковляр (7 + 3 підбирання + 4 передачі), Д. Спенсер ІІ (14 + 4 підбирання + 3 передачі), К. Джонс (12 + 13 підбирань — 4 втрати), Морріс (8), Рябчук (3 — 3 втрати) – старт; Д. Едвін (15 + 7 підбирань + 3 передачі + 2 перехоплення — 2 втрати), Козак (2 підбирання), Сорочан, Завадський, Клевзуник, Антіпов (7 + 4 підбирання), Мироненко (7 + 2 підбирання).

Головний тренер: Віталій Степановський

«Запоріжжя»: Джозеф (18 + 8 підбирань + 9 передач + 2 перехоплення — 4 втрати), Френсіс (15 + 10 підбирань — 2 втрати), Сізов (5 + 2 підбирання — 2 втрати), Морозов (5 підбирань + 3 перехоплення — 2 втрати), Максвелл (16 + 12 підбирань — 4 втрати) – старт; Удрас (7 + 4 підбирання + 2 передачі), Тітов, Міхєєв, Соколенко (2), Рагімов.

Головний тренер: Станіслав Овдєєнко

До поєдинку з южненським «Хіміком» команда Станіслава Овдєєнка підходила з серією з трьох перемог. В останньому матчі вдалося сенсаційно здолати столичний «Київ-Баскет». Новий суперник запоріжців також завершив 4-й ігровий тиждень неочікуваною перемогою. Команда Віталія Степановського на виїзді здолала «Дніпро», що вивело її на 3 місце. Запоріжці приїхали у гості до «Хіміка» без Віталія Мальчевського. Наш шутер травмувався ще у матчі із «Тернополем». Його місце у стартовій п’ятірці зайняв молодий Роман Морозов.

Перше слово у цьому поєдинку сказав Делано Спенсер своїм триочковим. Запоріжці протягом стартових 2 хвилин не могли намацати кидок. У підлеглих Станіслава Овдєєнка були чотири марні спроби з-за дуги. Ендваном перервав ланцюжок невдач Дейшон Френсіс. Далі був перформанс від Евана Максвелла, який спочатку влучив з-за дуги, а потім додав до цього ще два бали. Запоріжці потішили публіку й двома данками. Спочатку Морозов перехопив у центрі та віддав на Френсіса. А потім «привітався» з кільцем Максвелл, який у першій 10-ти хвилинці набрав 10 очок. Тим не менш, відсоток реалізації триочкових у запоріжців був дуже на низькому рівні (20%). Але, якщо у наших баскетболістів не йшов дальній, то у господарів — і середній — 2/9. Підсумок першої чверті – 13:21 на користь гостей.

У другій чверті проблеми із реалізацією запоріжців тільки примножилися. Команда Станіслава Овдєєнка не могла набрати балів протягом 7 хвилин. «Хімік» поспішив цим скористатися. Дуже швидко вдалося відіграти різницю, завдяки діям молодого Олександра Ковляра. Ближче до середини чверті Домінік Морріс двома штрафними скоротив відставання своєї команди до мінімуму, а потім і взагалі змінив лідера у матчі – 22:21. Станіслав Овдєєнко відреагував на ривок господарів 9:0 тайм-аутом. На жаль, помітних змін не відбулося. Запоріжці все ще не могли набрати очок, а у господарів пішов дальній кидок. Протягом чверті «їжаки» влучили 5 дальніх, з яких двома відзначився Андрій Мироненко. Ривок «Хіміка» 17:0 зміг зупинити тільки молодий Данило Соколенко, який вдруге у сезоні отримав ігровий час. Жахливий відсоток реалізації призвів до того, що запоріжці набрали за 10 хвилин лише 5 очок, з яких лише два з гри — 38:26.

У третій 10-ти хвилинці за собою повели команду Олександр Сізов та Антанас Удрас. Досвідчені баскетболісти організували ривок 10:2, підібравшись до господарів на відстань 4-х балів. Але серія влучних кидків Едвіна та Джонса знову відкинула запоріжців у рахунку — 48:38. У цей момент не вистачило результативних дій не тільки від основи, яка помітно втомилася, але й від молоді «Запоріжжя». На жаль, попри кращу результативність, ніж у другій 10-ти хвилинці, третя чверть завершилася з ще більшим відставанням запоріжців – 54:41.

Половину заключної чверті запоріжці набирали очки переважно з лінії штрафних. Завдяки чому вдалося підібратися на відстань 8 балів – 58:50. До цього додалися неймовірно потрібні очки Френсіса та Джозефа. За 2,5 хвилини до кінця матчу вдалося скоротити відставання до 4-х балів. На куражі запоріжці спробували набрати одразу 3 очки, але спроба Удраса була хибною. На це одразу відповів Спенсер середнім. На жаль, попри усі намагання, протягом заключної хвилини запоріжцям не вдалося реабілітуватися — 73:64.

Навіть не зважаючи на те, що запоріжці провалили другу чверть, вони не зламалися, до останньої хвилини намагалися зробити камбек та довели справу до запеклого «клатчу», де все ж більше пощастило господарям. Найрезультативнішим гравцем матчу став Ясін Джозеф. В активі нашого розігруючого 18 очок, 8 підбирань та 9 передач. Дабл-даблом відзначилися Дейшон Френсіс та Еван Максвелл – 15 очок та 10 підбирань, 16 очок та 12 підбирань відповідно.

Тепер на команду Станіслава Овдєєнка чекає матч проти БК «Одеси». Команди зустрінуться 24-го жовтня, о 16:00. Про це повідомляє прес-служба БК «Запоріжжя».

Станіслав Овдєєнко, головний тренер БК «Запоріжжя»:

— Я вітаю «Хімік» з перемогою. Гарна перемога, дисциплінована. На жаль, ми не змогли грати більш рівно, що нам необхідно. Відмінна, зразкова перша чверть у захисті та нападі. Друга чверть – катастрофічна. Ми якось розслабляємося, втрачаємо фокус та, не знаю чому, ми не влучаємо з фарби, тому і маємо таку провальну другу чверть.
У мене немає претензій щодо третьої та четвертої чвертей. Ми почали знову у захисті — те, що нам принесло плоди у першій чверті. Ми почали знову агресивно захищатися, та грати надійніше у захисті, окрім кількох останніх хвилин. Було 4 очки різниці і ми отримуємо якийсь неспортивний фол, пропускаємо підбирання у нападі. Загалом багато моментів, з якими нам потрібно розібратися. Але гра була рівною до певного моменту: поки у нас не стався провал наприкінці. Будемо працювати, будемо продовжувати. Потенціал у команди дуже великий. Я сподіваюсь, що хлопці розуміють, що нам потрібно додавати.