Міжнародний чоловічий день: тема свята та факти з історії святкування

Міжнародний чоловічий день: тема свята та факти з історії святкування

Ноябрь 19th, 2018

Міжнародний чоловічий день: тема свята та факти з історії святкування19 листопада щорічно святкується Міжнародний чоловічий день. Журналісти Іnform.zp.ua дізналися, навіщо запровадили це свято та який місяць визнається чоловічим.

Як зазначили у запорізькому благодійному фонді “Єдність” за майбутнє”, мета свята – привернути увагу громадськості на проблеми дискримінації чоловіків та показати їх досягнення.

Міжнародний чоловічий день святкується в більш ніж у 70 країнах світу, включаючи США, Велику Британію, Канаду, Данію, Норвегію, Францію, Італію, Ірландію. Ідея святкування Міжнародного дня чоловіків отримала підтримку зі сторони ООН, ЮНЕСКО та інших країн. Тема 2018 року – позитивні чоловічі рольові моделі. Спрямована дати чоловікам і хлопцям позитивні приклади для наслідування.

Факти про Міжнародний чоловічий день

– Перші згадки про Міжнародний день чоловіків з’явились у 1960-х роках, коли більшість людей стали закликати святкувати Міжнародний день чоловіків за аналогією з Міжнародним жіночим днем

– Вперше відзначили свято у 1999 році в Тринідад та Тобаго. Свято запровадив доктор Тілуксінгх з Університету Вест-Індії. Дата обрана не випадково:  19 листопада – день народження батька доктора. Тілуксінгх  вважав, що його батько  – гідний приклад для наслідування. Крім того, 19 листопада місцева футбольна команда країни створила рівень єдності, який пересікає гендерні, релігійні та етнічні відмінності. Згодом це свято знайшло підтримку в Австралії, країнах Карибського басейну, Північної Америки, Азії, Європи та ООН.

– Час від часу листопад визнається міжнародним чоловічим місяцем.

– У Великобританії в 2015 році прем’єр-міністр Тереза Мей одобрила його святкування. У 2016 і 2017 років відповідно більше 60 та 100 заходів відбулися до цього дня.

– У США був представлений десятирічний план Міжнародного дня чоловіків, відомий як “2012-2022: Міжнародний чоловічий день десятирічний план”, який протягом десяти років вирішуватиме основні проблеми освіти, фізичного та психічного здоров’я, насильства, батьківства, позитивних модельних моделей для чоловіків та реальних рішень, які не дозволяють хлопцям та молодим людям дозрівати в цілеспрямоване, продуктивне та успішне доросле.

– Кожен рік пропонує одну або кілька тем. Тема 2017 року – Відзначення чоловіків і хлопців у всіх їх різноманіттях: їх досягнень і вкладів в громаду, сім’ю, шлюби, догляд за дітьми, в той час підкреслюючи дискримінацію стосовно чоловіків. У 2016 – зупинимо чоловічий суїцид. У 2015 – робота над розширенням репродуктивної функції чоловіків.

Матеріал створений за даними Запорізького благодійного фонду ”Єдність” за майбутнє”

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Источник: https://www.inform.zp.ua/2018/11/19/45892_mizhnarodnij-cholovichij-den-zaporizki-eksperti-rozpovili/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top