На честь Дня української мови новини на сайті 061 сьогодні будуть публікуватися українською

На честь Дня української мови новини на сайті 061 сьогодні будуть публікуватися українськоюНа честь Дня української мови новини на сайті 061 сьогодні будуть публікуватися українською

Сьогодні, 9 листопада, святкують День української писемності та мови. З цього приводу, як і минулого року, новини на сайті 061 протягом дня публікуватимуться українською мовою.

Нагадаємо, що це свято започатковано 9 листопада 1997 року, коли тодішній Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій видав Указ №1241/97 «Про День української писемності та мови».

За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Варто відзначити, що саме автора «Повісті минулих літ» Нестора Літописця вважають «батьком української словесності».

В цей день на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Источник: https://www.061.ua/news/2210138/na-cest-dna-ukrainskoi-movi-novini-na-sajti-061-sogodni-budut-publikuvatisa-ukrainskou

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top