На форумі ООН дізналися про вплив війни на караїмів Мелітополя

Тимчасова окупація змусила караїмів покинути багатонаціональний Мелітополь

Про агресію росії і її вплив на цивільне населення загалом і представників корінних народів зокрема, які мешкають і в Мелітополі, йшлося на тематичному форумі ООН. Крім постійної фізичної загрози мешканці окупованих територій зазнають і утисків щодо вивчення рідної мови та можливості висловлювати свою позицію.

В ці дні триває  21-а сесія Постійного форуму ООН з питань корінних народів. Протягом 27-28 квітня відбувся діалог з прав людини зі Спеціальним доповідачем з питань корінних народів та Експертним механізмом з прав корінних народів. Україну в цій важливій розмові презентувала наша землячка Олена Арабаджи — представниця караїмського етносу — корінного народу України, членкиня правління громадської організації «Спілка караїмів України», проректорка Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

— Російські війська знищують цивільне населення лише за те, що воно є частиною українського народу, а не російського. Вважаю такі дії геноцидом, який веде до знищення зокрема і корінного караїмського народу, — відзначила Олена Семенівна під час свого виступу. Караїми, як відомо, один із трьох корінних народів України, який сформувався на території Кримського півострова. У своєму виступі Олена Арабаджи підкреслила, що тимчасова окупація росією Кримського півострова у 2014 році порушила вікові родинні зв’язки караїмського етносу, а повномасштабна агресія росії з 24 лютого цього року вигнала караїмів з рідного Мелітополя та розкидала містами України й державами світу. Пані Арабаджи відчула на собі російську окупацію в Мелітополі, де її родина досі проживала близько двох століть. — Діти та онуки не мають можливості вивчати караїмську мову, адже вчитель караїмської мови залишився на тимчасово окупованій території, заблоковано доступ до культурного караїмського центру. В умовах російської окупації, яку я відчула на собі, нам заборонено висловлювати свою думку, брати участь у мітингах. У такій ситуації, як мені відомо, знаходяться й інші корінні народи України — кримські татари і кримчаки, — наголосила Олена Арабаджи. І це підтвердила представниця Кримськотатарського ресурсного центру Людмила Коротких, зазначивши, що корінний кримськотатарський народ уже дев’ятий рік живе в умовах міждержавного конфлікту. А в цьому році Крим – став плацдармом для нової військової ескалації та повномасштабного вторгнення російської федерації до України. — Тільки за минулий рік на території Криму було проведено 44 незаконні військові навчання за участю не менше 2 900 одиниць техніки та понад 47 550 військовослужбовців, що не було погоджено з корінним кримськотатарським народом та його представницьким органом, як того вимагає Декларація про права корінних народів, — відзначила Людмила Коротких.  — Молоді кримські татари змушені були залишити рідну землю через загрозу призову до армії чи притягнення до кримінальної відповідальності за відмову від служби. За результатами діалогу українці запропонували низку заходів, серед яких — розробка плану гуманітарного реагування щодо корінних народів, які постраждали внаслідок війни росії проти України.

Читайте також: Запоріжці з дітьми тисячами валили подивитись на «вогневі позиції» біля лікарні 

Читайте наші новини на сайті  zprz. city

Сообщение На форумі ООН дізналися про вплив війни на караїмів Мелітополя появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/na-forumi-oon-diznalisya-pro-vpliv-viyni-na-karayimiv-melitopolya

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top