На окупованій частині Запорізької області росіяни застосовують метод лінгвоциду

У Запорізькій та інших окупованих областях зафіксовано 100 фактів винищення української мови

У Запорізькій області тривають бої на полі бою, при цьому на тимчасово окупованих територіях ворог веде наступ на державну мову. Ці кроки фахівці оцінюють як лінгвоцид.

Понад 100 фактів, які свідчать про цілеспрямоване винищення державної мови в різних сферах суспільного життя (лінгвоцид), зафіксовані на окупованих територіях. Перш за все, у Запорізькій та Херсонській областях. Про це повідомляє  Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За даними міні-дослідження, більшість фактів припадає на сфери реклами (33%) та освіти (22%). І тут в лідерах Мелітополь, Бердянськ, Енергодар, де вже кілька тижнів як вулиці заповнили бігборди з цитатами путіна та російськими наративами про єдність народів. Крім того, в містах знищують пам’ятники воїнам АТО та відомим українцям, змінюють вивіски на російськомовні.

лінгвоцид

Також лінгвоцид рашисти активно застосовують до сфери освіти в окупованих містах. Йдеться перш за все про тиск на адміністрації навчальних закладів та педагогів, яких змушують в різний спосіб співпрацювати з окупантами. Освітян Бердянського району, наприклад, лякали у разі відмови відправити на розбір завалів у Маріуполь. А головне в зміні мови викладання з української на російську, введення нових підручників, зокрема з історії, виданих у рф. Хоча в Мелітополі, Бердянську та інших окупованих містах колаборантам поки не вдалось налагодити навчальний процес, вони не полишаються спроб зробити це з 1 вересня.

лінгвоцид

Страждає від окупантів і культурна сфера. Всі заходи в містах, що контролюють росіяни, проводяться російською мовою. У разі музичного супроводу, репертуар відповідний — або хіти радянських часів, або сучасна російська попса. Ще один доказ лінгвоциду — вилучення з бібліотек регіону україномовної патріотичної літератури.

лінгвоцид

Не краща ситуація і в медіа. Журналістів окупанти намагалися «обробити» відразу після захоплення влади. В Мелітополі, наприклад, викрадали колектив «Мелітопольських відомостей» та захопили редакцію видання. На частоті, де раніше працював канал «МТВ-плюс», зараз транслюється «росія-24», але в даному випадку власники стали колаборантами. Фактично зараз у всіх населених пунктах у вільному доступі тільки пропаганда. Прикладом є нова газета «Запорізький вісник».

Російська мова замінила українську і в діловодстві. Вся документація, починаючи від безглуздих наказів гауляйтера Євгена Балицького до оформлення свідоцтв про народження чи смерть, ведеться російською мовою. Відповідно і всі посадовці, що стали колаборантами, під час спілкування з громадою через ЗМІ використовують російську.

лінгвоцид

— Таким чином, системне впровадження з боку окупантів політики лінгвоциду на окупованих територіях та в районах ведення бойових дій — це злочинне порушення міжнародного права, законів України, що мають бути належним чином зафіксовані, розслідувані та представлені до суду. Винні мають бути встановлені та покарані, — наголошує Тарас Кремінь.

Читайте також: Через повітряну тривогу в запорізькому театрі не дограли спектакль-закриття сезону

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.

Сообщение На окупованій частині Запорізької області росіяни застосовують метод лінгвоциду появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/na-okupovaniy-chastini-zaporizkoyi-oblasti-rosiyani-zastosovuyut-metod-lingvotsidu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top