На Запоріжжі СБУ викрила схему розкрадання врожаю та привласнення земель держпідприємств

Як повідомляє прессцентр УСБУ в Запорізькій області, зловмисники намагались довести до банкрутства сільгосппідприємства, аби “провернути” цю протиправну схему.

Відомо, що посадовці сільгосппідприємств у змові з власниками приватної компанії значно занизили кількість врожаю, зібраного у 2021 році на площі майже 11 тисяч га землі. “Різницю” продали за ринковими цінами, а виторг привласнили.

За висновками експертів, збитки держави тільки по врожаю зернобобових культур становлять майже 3 мільйона гривень.

Співробітники СБУ встановили, що за злочинною схемою стоять представники місцевого кримінального угруповання. “Заводячи” на керівні посади держпідприємств “своїх людей”, кримінальники впливали на діяльність підприємств, аби у подальшому привласнити їх. Для цього також штучно створювали кредиторську заборгованість держпідприємств перед низкою підставних комерційних структур. Згодом це дало б можливість викупити ці сільгосппідприємства через підставних осіб за безцінь.

Наразі 6 посадовцям держпідприємств повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/na-zaporizhzhi-sbu-vikrila-shemu-rozkradannja-vrozhaju-ta-privlasnennja-zemel-derzhpidpriiemstv/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=na-zaporizhzhi-sbu-vikrila-shemu-rozkradannja-vrozhaju-ta-privlasnennja-zemel-derzhpidpriiemstv

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top