На Запоріжжі вшановують жертв депортації кримськотатарського народу

Сьогодні, 18 травня, в Україні відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Цей день також відзначають як День боротьби за права кримськотатарського народу.

78 років тому радянська влада насильницьки депортувала з Криму понад 180 тисяч кримців, безпідставно звинувативши їх у масовому колабораціонізмі.

Депортація кримських татар – один з найбільших злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни.

Про трагедію вигнання кримських татар з рідної землі написані наукові роботи, художні книги, знято кінофільм «Хайтарма» (2012, режисер Ахтем Сеітаблаєв), документальну стрічку «1944. Крим. Депортація» (2016, режисери  Фатіма Осман та Юнус Паша).

Анексія Криму Російською Федерацією у березні 2014 році знову актуалізувала проблему боротьби кримських татар за свої права. Нині окупаційна адміністрація Криму також  намагається  позбавити кримських татар власної Батьківщини, змусити забути свою мову, традиції та культуру.

У таких умовах як вшанування на загальнодержавному рівні пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, так і демонстрація солідарності в боротьбі за відновлення їхніх прав набуває важливого загальноукраїнського та міжнародного значення.

Наразі у Запорізькій області, за інформацією департаменту культури та інформполітики ЗОВА, мешкають декілька тисяч кримських татар, існує ряд громадських кримськотатарських організацій.

Як зазначила  керівник ГО «АНА ЮРТ»  Ніяра Мамутова, сьогодні наша країна переживає нелегкі випробування і Крим окуповано вже 8 років. Разом з тим, ми не можемо забути про страшну подію, яка сталася 18 травня 1944 року — примусова депортація кримськотатарського народу. Ця жахлива трагедія цілого народу нагадує нам кожного року, як це страшно бути відірваним від Батьківщини, як це складно відчувати несправедливість, обман і зраду: бо зрадили не ми, а зрадили нас. Ми пам’ятаємо цю трагедію. Шануємо ім’я загиблих. В Україні депортація визнана в 2015 році геноцидом кримськотатарського народу. Кожна родина має свою трагічну історію втрат. Не забудемо!

Источник: https://forpost.media/vijna/na-zaporizhzhi-vshanovuiut-zhertv-deportatsii-krymskotatarskoho-narodu.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top