На запорізькому підприємстві визначили лідерів з впровадження японської системи

Головною запорукою успіху є виконання правил 5С абсолютно всіма працівниками підприємства

Не перший рік на металургійному комбінаті “Запоріжсталь” впроваджується система раціональної організації робочого місця — 5С.

Ця система була розроблена у Японії й складається з 5-ти елементів: сортування, дотримання порядку (акуратність), утримання в чистоті (прибирання), стандартизація (встановлення норм і правил) та вдосконалення. Дотримання цих п’яти правил у роботі дозволяє знизити кількість нещасних випадків, підвищити рівень якості продукції та продуктивність праці, створити комфортний мікроклімат для працівників, стимулювати бажання працювати, уніфікувати й стандартизувати робочі місця.

Головною запорукою успіху є виконання цих правил абсолютно всіма працівниками підприємства — від директора до прибиральниці. Тому на кращу організацію робочого простору на “Запоріжсталі” змагаються усіх цехи.

Раз на квартал на комбінаті визначають лідерів змагань, яким вдалося досягти найкращих успіхів по впровадженню система 5С. Переможці отримують дипломи та грошові сертифікати, за рахунок яких можна покращити побутові умови для працівників на їх робочому місці.

Головною запорукою успіху є виконання правил 5С абсолютно всіма працівниками підприємства

Цього року також на підприємстві групи Метінвест Холдинг традиційно визначили лідерів першого кварталу по впровадженню системи 5С. Серед них — обжимний цех, у перемогу якого найбільший вклад зробив цех старшого майстра ад’юстажу Олега Калуцького.

Він працює на підприємстві вже 20 років, з першого дня в обжимному цеху. Прийшов сюди обробником — зачищав метал, пізніше став бригадиром, і тепер — старший майстер.

Головною запорукою успіху є виконання правил 5С абсолютно всіма працівниками підприємства

— На нашій ділянці ми зачищаємо брак, який утворюється у процесі прямої прокатки. Сюди скидаються дефектні сляби, які ми зачищаємо за допомогою вогневих різаків. Потім метал подається в печі Цеху гарячої прокатки тонкого листа (ЦГПТЛ), нагрівається і перекатується в лист — готову товарну продукцію, яку відвантажують споживачу, — розповідає Олег Калуцький. — В одній зміні працюють три обробника, один бригадир, один прибиральник гарячого металу, оператор п’ятого посту і бригадир з переміщення, який займається відвантаженням і переміщенням металургійних відходів, що утворилися.

Головною запорукою успіху є виконання правил 5С абсолютно всіма працівниками підприємства

За його словами, порядок на робочому місці має надзвичайно велике значення, оскільки це значно скорочує час на пошук необхідних робочих інструментів і, відповідно, виконання завдань.

— У нас всі показники залежать від обсягу виконаних робіт. Тому чим більше ми зробимо, тим більше заробимо. Тому чим швидше ми знайдемо якесь обладнання, матеріали, прилади, тим швидше виконаємо обсяг роботи, — пояснив він.

Тому запроваджена на комбінаті система 5С, за словами металурга, дуже допомагає організувати робочі місця, систематизувати й покращити виконання поставлених завдань. За сім років, протягом яких впроваджена й успішно реалізовується система 5С, в обжимному цеху вдалося досягти значних результатів.

— Ми розміщуємо інструменти у правильному порядку у визначених місцях, вказали працівникам, де вони знаходяться. Зробили візуальну розмітку, щоб коли працівник взяв якийсь інструмент, то знав куди його повернути, — пояснив майстер. — Цех став значно чистішим, ми постійно прибираємо — немає сміття, пилу чи грязюки. Наша ділянка гарна, підметена, чиста — людям приємно тут працювати. Кімнати для прийому їжі також облаштовані, тут можна поїсти в чистоті й порядку.

Головною запорукою успіху є виконання правил 5С абсолютно всіма працівниками підприємства

Нагадаємо, цього року Групі Метінвест, до складу якої входить комбінат «Запоріжсталь», виповнюється 15 років. За цей час компанією було створено і реалізується дуже багато мотиваційних програм для працівників, зокрема для молодих спеціалістів.

Одна з таких програм розрахована на молодь, для якої комбінат «Запоріжсталь» став першим місцем роботи. Якщо вони безперервно відпрацювали на підприємстві 12 місяців, можуть взяти участь у стимулюючій програмі і отримати грошову премію.
Для цього необхідно брати активну участь у житті комбінату та ініціювати доцільні пропозиції щодо покращення виробничих процесів та роботи підприємства.


Читайте также: Запорізькі студенти розробили іноваційний проєкт для комбінату «Запоріжсталь»

Фото автора

Сообщение На запорізькому підприємстві визначили лідерів з впровадження японської системи появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/na-zaporizkomu-pidpriyemstvi-viznachili-lideriv-z-vprovadzhennya-yaponskoyi-sistemi

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top