Найстаріша школа Гуляйполе відзначає 150 річчя

Найстаріша школа Гуляйполе відзначає 150 річчя

Більш як 16 тисяч випускників, найдовша історія у місті, десятки відомих особистостей — все це результат 150-річної роботи школи № 1 у Гуляйполі. Заклад працює півтора століття, виховує дітей і розвивається.

Заклад з’явився у 1868-му за підтримки члена повітової училищної ради барона Миколи Олександровича Корфа. У полі зору кожен рік історії, архівні фото, спогади старожилів, розповіді випускників. На цих стендах починається розповідь про півтора столітній храм знань.

Школа пережила громадянську війну, махновський повстанський рух. До 20-го року навчання тут призупинилося. А вже у 1937-му був випуск першого 10-го класу. Спокійне життя знову обірвала війна, Друга світова.

168 учнів школи загинули на фронтах. 69 військових нагород мають лише випускники 1941 року. Багато педагогів також воювали. Про їхній подвиг свідчить меморіал загиблим вчителям і учням. Його облаштували на подвір*ї школи.

Саме у Гуляйпільській школі № 1 навчались видатні поети, спортсмени, науковці.

Школа-ювілярка не залишилася без подарунків від гостей, друзів, випускників. Цього ж дня, поповнився заклад і новим класом. Поки єдиними подібним у районі.

За плечима школи – не лише багата історія, є про що розповісти і сьогодні. Учні показують гідний рівень знань. А охочих сісти за парти щоразу більше.

[embedded content]

Источник: https://tv5.zp.ua/news/najstarisha-shkola-gulyajpole-vidznachaye-150-richchya/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top