Ні сексизму в рекламі: в Україні прийняли новий закон

На вулицях Запоріжжя, як і по всій Україні, має зникнути будь-який натяк на сексизм у рекламі. Відповідний закон у другому читанні прийняла Верховна Рада України. 

Нововведення стосується усієї рекламі — друкованої, телевізійної, радіо та в інтернеті. Під заборону потрапила будь-яка дискримінація жінок та чоловіків.

За законопроєкт №3427 проголосувало 307 народних депутатів. В той самий час в Україні вже існує відповідальність за дискримінацію в рекламі, у тому числі й за статевими ознаками. Однак в Закон «Про рекламу» не має чіткого визначення, що мається на увазі під дискримінацією. Саме тому були введені поняття «дискримінаційна реклама» та «дискримінаційна реклама за статевими ознаками».

Відтепер забороняється показувати будь-які переваги однієї статі над іншою, стереотипні ролі чоловіка та жінки, насилля за статевими ознаками, тіло людини як сексуальний об’єкт, сексуальні натяки, якщо вони не стосуються товару, який рекламується.

За порушення передбачено штрафні санкції в розмір 10 мінімальних заробітних плат. Окрім того, за рішенням суду чи добровільно може відбуватися спростування дискримінаційних висловлювань.

Закон має увійти в дію через три місяці після публікації.

Читайте також: За останню добу в Запорізькій області зареєстрували менше 20 випадків COVID-19

Источник: https://forpost.media/novosti/ni-seksyzmu-v-reklami-v-ukraini-pryynialy-novyy-zakon.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top