Общественный бюджет 2020 года: какие новшества приготовят для запорожцев

Каким был Общественный бюджет-2019 и как он изменится» рассказали в Запорожье

В Запорожье состоялась пресс-конференция, посвященная обсуждению Общественного бюджета 2019-2020. В ней приняли участие представители организаторов, победители и журналисты. Организовало мероприятие» Агенство региональных инициатив.

Общественный бюджет 2020 года: какие новшества приготовят для запорожцев

Участники пресс-конференции рассказали, что в 2020 году в проект «Общественный бюджет» будут внесены некоторые изменения.»Сейчас разрабатываются новые правила голосования за проекты, для того, чтобы не возникало спорных вопросов и фальсификации голосов.»Также все проекты будут разделены на две категории.

— Тепер всі загальні проекти будуть тільки великими, а всі, які належать до комунальної власності або до житлово-комунального сектору —» будуть тільки малими. Кожен мешканець отримає можливість проголосувати за два проекти, тобто, за один великий та за один малий. Таким чином, ми хочемо залучити більшу частину громадян. Тому що, обираючи між проектом, що стосується навчання дитини, або її перебування десь,» і проектом в своєму будинку або тим, що стосується громади, — досить важко виділити, за що краще голосувати. Тому даємо таку можливість обрати в обох категоріях,- отметила глава координационного совета по вопросам общественного бюджета Екатерина Акула.

глава координационного совета по вопросам общественного бюджета Екатерина Акула

В 2020 году все желающие принять участие в «Общественном бюджете» смогут перед подачей заявки посетить специальные обучающие тренинги. Они будут проходить с февраля по май в райадминистрациях . Отдельные семинары проведут также для молодежи, общественных организаций и представителей местного самоуправления.»На этих занятиях участники, которые планируют подать свой проект на «Общественный бюджет», получат пошаговую инструкцию, что для этого нужно сделать, какие сроки подачи заявок и другую необходимую информацию.

Общественный бюджет 2020 года: какие новшества приготовят для запорожцев

Также в следующем году в местах реализации проектов-победителей “Общественного бюджета” планируют разместить информационные таблички. На них будут размещены QR-коды с информацией о проекте.»»

В 2020 году» принимать проекты будут традиционно» «1-31 мая. А в сентябре начнется голосование за победителей.

Общественный бюджет 2020 года: какие новшества приготовят для запорожцев

Городской проект «Общественный бюджет» реализуется в Запорожье с 2016 года. В этом году победило 17 проектов, на реализацию которых будет выделено финансирование. Проекты абсолютно разные и по стоимости, и по тематике.»

— Дуже багато проектів з ландшафтного дизайну. Розділяють територію для дітей молодшого та старшого шкільного віку. Це проекту зовнішнього гатунку, які дають можливість всій громаді облаштувати спільну територію.»Є багато проектів з облаштування прибудинкових територій. Це не обов’язково дитячі майданчики, багато уваги приділяють саме озелененню, та розподілу зон відпочинку для матусь з маленькими дітьми чи для людей старшого віку.

Є проекти, які роблять сцени у подвір»ях. Ми відроджуємо ось цей дух сусіда, коли виховується повага один до одного, є цікавий елемент дозвілля біля будинку, люди прагнуть яскраво проводити час з дітьми, — рассказывает Екатерина Акула. — Один з переможців» — проект на 25 тисяч. Автор попросив створити соціальний ролик “Твоє здоров’я — твоя відповідальність” для нашого телебачення.

Це яскравий проект. Ролик запустять на місцевих телеканалах. У нас мало про це говорять. Він привертатиме увагу до соціальних проблем, які є у суспільстві.» Майже ніхто сьогодні не говорить про профілактику свого здоров’я, кажуть лише про лікування та наслідки хвороб.

Общественный бюджет 2020 года: какие новшества приготовят для запорожцев

С самого начала существования “Общественного бюджета” в конкурсе активно участвует Центр развития ребенка “Надежда”, который расположен в Шевченковском районе. В дошкольном заведении благодаря Общественному бюджету уже реализовали пять проектов, общей стоимостью 1,5 миллиона гривен.

Общественный бюджет 2020 года: какие новшества приготовят для запорожцев

— Територія нашого закладу і облаштування під’їзних шляхів та шляхів, аби потрапити в наш консультативний центр — стала сучасною, яскравою та безпечною. Зараз у нас на реалізації проект “Театр для усіх”.» На території буде побудована відкрита сцена для того, щоб мешканці прилеглих будинків та мікрорайону могли проводити час.

На сцені ми зможемо проводити різні масові заходи. Наша спеціалізація — художньо-естетичний розвиток дітей. Саме тому ми спрямували свою увагу на» театральну діяльність. І, в принципі, у нас реалізовується всебічний гармонійний розвиток дітей, бо в нас працюють різні фахівці, у нас є консультативний центр практично-психологічного спрямування, є хореографи, фахівці з зображуваної діяльності.

Наші вихованці — мешканці різних районів. Тому подаємо свої проекти, вважаємо, що вони мають таке загальне значення. На наші заходи залучаємо всіх жителів району, наша територія відкрита. Саме завдяки участі в громадському бюджеті ми можемо цю територію робити більш зручно, безпечною, — рассказала воспитатель-методист Центра развития ребенка “Надежда” Анна Кузь.

воспитатель-методист Центра развития ребенка “Надежда” Анна Кузь

Еще одни проект, который стал победителем в этом году также будет реализован в Шевченковском районе.

— Ми намагаємось робити проекти з розвитку нашого району та зміни іміджу території. У Шевченківському районі є вулиця Шевченка, минулого року ми висадили там козацьку алею.

В цьому році ми вирішили зробити громадський простір на цій вулиці. Це буде місце, де зможуть зустрічатися представники громади. Цього року проект пов»язаний із озелененням, благоустроєм території, побудуємо доріжки, замінимо паркан і зробимо культурно-художню зону, аби там малювали не графіті, а»» мешканці могли» зробити малюнки та написати афоризми» в пам’ять про» Шевченка, — рассказала руководитель общественной организации «Экосенс» Татьяна Жавжарова.

руководитель общественной организации «Экосенс» Татьяна Жавжарова

Читайте также:»В Запорожье озеленили детские сады — фото

Фото автора

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/obshhestvennyiy-byudzhet-2020-goda-kakie-novshestva-prigotovyat-dlya-zaporozhtsev

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top