#ОдинДень2014: Фонд Ріната Ахметова збирає історії мешканців Донбасу

Один із тих, хто поділився своєю історією – Ірина Нагорна з Маріуполя.

– Для мене усвідомлення прийшло вранці 25 серпня 2014 року. Почуття страху, змішане зі злістю. Тоді мене розбудив дзвінок знайомої, яка плакала в слухавку й говорила, що їй щойно зателефонувала сестра з Новоазовська і повідомила, що з боку кордону йде колона танків, – розповідає Ірина.

За словами жінки, ця інформація швидко дійшла до Маріуполя і в місті почалася паніка.

– На виїздах із міста у бік Запоріжжя стояли нескінченні черги з автомобілів, закрилися магазини й офіси, підвали багатоповерхівок перетворилися на сховища. Багато хто поспіхом почав покидати місто. На сімейній нараді було вирішено, що ми нікуди не поїдемо! 30 серпня люди стали «живим ланцюгом». Тоді про Маріуполь дізнався весь світ. Місто не здалося, але заплатило високу ціну… Тепер я знаю справжню ціну мирному небу та прабабусиним словам «головне, щоб не було війни», – каже Ірина.

Стати учасником проекту #ОдинДень2014 просто. Для цього необхідно опублікувати свою історію-спогад про день, коли на Донбасі почалася війна, додавши хештеги проекту: #ОдинДень2014, #ГолосаМирних, #ФондРінатаАхметова. Докладніше про проект дізнавайтеся за посиланням.

Проект #ОдинДень201 став частиною унікального Музею «Голоси Мирних».

‒ Фонд розповідає і розповідатиме про долі мирних жителів Донбасу якнайбільшій кількості людей у нашій країні та в усьому світі. Для цього за особистою ініціативою Ріната Ахметова і був створений Музей «Голоси Мирних». Це безпрецедентний документальний проєкт, який має на меті розповісти всьому світу про людей, життя яких конфлікт на Донбасі назавжди розділив на «до» та «після». Це перше джерело правдивих свідчень очевидців воєнних дій на Донбасі, розказаних від першої особи, власними голосами тих, хто пройшов через страхіття збройного конфлікту, ‒ розповіла Ірина Блажан, головна директорка програм Фонду.

Фонд Ріната Ахметова також провів творчий конкурс есе «Один день» для школярів 9-11 класів із Донецької, Луганської, Запорізької та Харківської областей. Загальна кількість історій, зібраних у рамках конкурсу та онлайн-проєкту, становить близько 2500! Кращі з них увійдуть до експозиції Музею «Голоси Мирних».

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/odinden2014-fond-rinata-ahmetova-zbiraie-istorii-meshkanciv-donbasu/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=odinden2014-fond-rinata-ahmetova-zbiraie-istorii-meshkanciv-donbasu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top