Партійці «Європейської Солідарності» висадили на Хортиці 350 дубів

Вже традиційно восени «Європейська Солідарність» проводить висадку дерев на Хортиці, щоб повернути йому славетний історичний образ. Відомо, що саме дуби сотні років були частиною легендарної Хортиці.

Цей рік не став виключенням – сьогодні партійці висадили 350 саджанців дубів. Загітував колег до корисної справи депутат фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій міській раді Вячеслав Зайцев, який є науковим співробітником заповідника. Запевняє, що за кількасот років тут замість 30-ти сантиметрової дубової малечі будуть кремезні дуби-велети.

«На острові Хортиця на 1845 рік німці-меноніти, які тут жили нараховували 49 тисяч столітніх дубів. На жаль, наприкінці 19-го століття, через «хижацьку» господарську діяльність людей більшість дубів на острові були знищені. А це ж вкрай важливе природне середовище для звірів та птахів: орланів, диких кабанів… Завдяки розширенню таких насаджень буде посилюватись і біоценоз плавнів. Закладаючи ці діброви, ми робимо не тільки корисну екологічну справу, а запускаємо своєрідну машину часу. Дуби ростимуть для наших дітей, онуків, правнуків, бо ці дерева – довгожителі. Ці дуби – послання нашим нащадкам, нагадування про нас, наше життя, – розповідає Вячеслав Зайцев.

Невеличкі саджанці мають добре «прижитись» – про це говорить погода, адже сьогодні чи не остання погожа днина, сприятлива для висадки дерев та кущів. На додачу – м’який клімат Запоріжжя та добрий настрій «садівників».

«Мене особисто дуже надихають такі варіанти командної роботи. Дуби ростимуть, з роками ставатимуть міцнішими. Так і ми загартовуємось, і з часом стаємо сильнішими! Минулого року ми висадили поруч понад тисячу саджанців. І така традиція тепер нас добре згуртовує, ми і працюємо, і плануємо подальшу роботу», – відзначив голова фракції «Європейська Солідарність» Запорізької міської ради Олександр Константинов

Источник: https://forpost.media/novosti/partiytsi-yevropeyskoi-solidarnosti-vysadyly-na-khortytsi-350-dubiv.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top