Прокурор Запорожской области объяснил правила проведения своего приема

94Прокурор Запорожской области Валерий Романов на своей странице в Фейсбук дал объяснение по поводу проведения приема граждан.

Напомним, на днях в Бердянске возник скандал, когда местного активиста, соратника убитого Виталия Олешко, Андрея Маджарова, не пустили на прием к Романову, закрыв перед ним двери. Все это происходило в прямом эфире. Маджаров хотел, чтобы Романов прокомментировал ход расследования убийства Олешко.

Романов прокомментировал вопросы проведения приема следующим образом (на языке оригинала):

Останнім часом набули поширення хибні уявлення, як серед громадян, так і депутатів окремих місцевих рад, щодо підстав та порядку проведення особистого прийому керівництвом прокуратури області.
У зв’язку з цим, варто роз’яснити, що здійснення особистого прийому громадян передбачено лише Законом України «Про звернення громадян», а порядок його проведення врегульовано вимогами відповідної Інструкції.
В свою чергу, стаття 12 вищезазначеного Закону визначає сферу його застосування та передбачає, що дія цього Закону не поширюється на порядок розгляду заяв і скарг громадян, встановлений кримінальним процесуальним, цивільно-процесуальним, трудовим законодавством, законодавством про захист економічної конкуренції, законами України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про доступ до судових рішень», Кодексом адміністративного судочинства України, законами України «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про виконавче провадження».
Тобто будь-які заяви, скарги, клопотання тощо пов’язані із вищезазначеними правовідносинами, громадяни подають виключно у порядку та спосіб визначений спеціальним законодавством, яке регулює данні правовідносини, а не в порядку Закону «Про звернення громадян».
Таким чином, особистий прийом, у тому числі керівництвом прокуратури області, здійснюється у випадках на які розповсюджує свою дію Закон Украйни «Про звернення громадян», із питань які відносяться до компетенції органів прокуратури.
Керівники регіональних прокуратур приймають громадян за зверненнями, у задоволенні яких відмовлено їх заступниками, або у разі оскарження їх дій чи рішень.
Організація прийому громадян керівниками регіональних прокуратур, покладається на відділ організації прийому громадян, розгляд звернень та запитів, працівники якого перед початком прийому з’ясовують прізвище, ім’я, по батькові заявника, місце проживання або іншу адресу, за якою йому може бути надана відповідь, номери контактних телефонів (за бажанням громадянина) чи відомості щодо інших засобів зв’язку, а також суть питання, з яким він звертається, вивчають матеріали, які подає громадянин на обґрунтування своїх вимог. Під час звернення на особистий прийом громадянин має пред’явити документ, що посвідчує його особу, а у разі представництва ним інтересів інших осіб, у тому числі здійснення їх захисту, — також документи, що підтверджують відповідні повноваження.
Питання щодо надання інтерв’ю, коментарів або інформації, яка становить суспільний інтерес — це окремі правовідносини, які врегульовані рядом окремих нормативно-правових актів спеціальної дії і жодним чином не стосуються порядку проведення особистого прийому громадян.
Також хочу підкреслити, що норми Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» не надають права депутатам сільських, селищних, міських рад на депутатське звернення, запит та невідкладний прийом прокурора Запорізької області, а у разі надходження їх звернення розглядаються у загальному порядку, згідно з вимогами Закону України «Про звернення громадян».

Источник: http://akzent.zp.ua/prokuror-zaporozhskoj-oblasti-obyasnil-pravila-provedeniya-svoego-priema/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top