Реставрація музею та відновлення туристичної інфраструктури: запорізьку Хортицю чекають великі перетворення

У Запоріжжі продовжується обговорення масштабного оновлення острова Хортиця

Втілення першого етапу проєкту, що передбачає реставрацію Музею історії запорозького козацтва та кургану, обговорили у прямому ефірі програми “Суспільний запит” на телеканалі TV5.

Директор Національного заповідника Хортиця Максим Остапенко підкреслив, що в першу чергу потрібно оновити музей та курган.

Максим Остапенко

— Хортиця, як пам’ятка, сама по собі потребує якісної туристичної інфраструктури. Для цього має бути відновлена робота музею, наступним кроком стануть роботи по музифікациї тих пам’яток, які є. У нас зараз є що показувати, є діючи об’єкти, але вони абсолютно не відповідають стандартам, що стосуються заповідників і важливих історичних локацій, — зазначив Максим Остапенко. — Історія поневірянь музейних дуже довга. Коли проходило будівництво музею, там вже порушена була технологія. Спочатку хотіли побудувати будівлю повноцінну, але потім, коли грошей стало не вистачати, зупинилися на будівлі з великим оглядовим майданчиком, а під ним мав бути музей. З 1983 року будівля музею вже була в складному стані. Робилися спроби ремонтних робіт, але вони не дали результату, тому що не була змінена принципово технологія. І в 2015 році, через дуже аварійний стан, ми прийняли рішення зупинити його роботу.

Александр Старух

За словами голови Запорізької ОДА Олександра Старуха, програма “Велике будівництво” відкрила можливості для оновлення Хортиці.

— У нас з’явилися можливості, у зв’язку з тим, що йде “Велике будівництво”. Будуються мости — об’єкт номер один, який якраз і розв’язує проблеми транспортні та інфраструктурні, пов’язані з Хортицею. Це дозволить нам використовувати всі реакреаційні та туристичні можливості острова на повну потужність. Тому що всі прекрасно розуміють, що по мостах Преображенського забезпечити великий потік туристів нереально, — зазначив Олександр Старух.

Втілювати масштабні перетворення на легендарному запорізькому острові допоможе партнер національного проєкту компанія Метінвест. Як повідомляла «Индустриалка», Міністерство культури та інформаційної політики України, Запорізька облдержадміністрація та комбінат «Запоріжсталь» підписали Меморандум щодо консолідації зусиль у відродженні острову Хортиця.

Александр Мироненко

— Влада та відповідальний бізнес зробили перший серйозний крок назустріч вирішенню наболілих питань національного заповідника. Компанія Метінвест виступає як соціальний партнер. Ми профінансували розробку концепції проекту реконструкції музею та кургану єдності, а також козацького кола, — розповів генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко. — Саме «Запоріжсталь» допомагала будувати Запорізьку Січ, і ми пишаємося цим проєктом, ми проводили на Хортиці екоквести для дітей, разом із запорожцями проводили акції, і після таких багаторічних дружніх відносин ми просто не мали права залишитися осторонь.

Як для будь-якого нормальної бізнесу, для нас дуже важливий успіх проєкту. Ми вже бачимо, що проєкт вкрай складний з точки зору реалізації, масштабності і дискусійності в суспільстві. У європейській практиці одним з оптимальних рішень для проведення прозорого та ефективного управління ми бачимо створення проєктного офісу. Його функція — повний контроль над реалізацією проєкту, експертний супровід, забезпечення публічності та прозорості процесу. По суті — це головний центр, який впорядковує процеси всередині проєкту, контролює чітке та якісне виконання робіт.

Завершити перший етап робіт з оновлення Хортці, який включає реконструкцію музею, планують вже наприкінці серпня — до Дня незалежності України.

— Ми розраховуємо, що до 30-ї річниці Незалежності України роботи по реставрації музею будуть завершені. Але це лише перший етап. Зараз триває обговорення широкомасштабних перетворень, які мають бути на Хортиці. Навіть за оцінкою західних експертів у Хортиці є величезний туристичний потенціал, — зазначив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, який був на прямому зв’язку зі студією TV5.

Всеукраїнське обговорення долі легендарного острова Хортиця ініційовано Запорізькою обласною державною адміністрацією. Участь у широкомасштабній дискусії беруть фахівці різних сфер: історичної, культурної, туристичної, освітньої, творчої, рекреаційної, бізнес-індустрії. Свої пропозиції та проєкти щодо подальшого розвитку Хортиці можуть надати всі охочі.

Читайте также: У Запоріжжі дискутують про майбутнє Хортиці: безбар’єрна інфраструктура, оглядовий майданчик та збережена природа

Сообщение Реставрація музею та відновлення туристичної інфраструктури: запорізьку Хортицю чекають великі перетворення появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/restavratsiya-muzeyu-ta-vidnovlennya-turistichnoyi-infrastrukturi-zaporizku-hortitsyu-chekayut-veliki-peretvorennya

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top