Росіяни поширюють фейк про евакуацію із Запоріжжя

Росіяни вчергове поширюють неправдиву інформацію

Росіяни продовжують поширювати неправдиву інформацію в пропагандистських ЗМІ та соціальних мережах. Один із останніх фейків стосувався Запоріжжя.

Так, Міноборони РФ стверджує, що в Запоріжжі начебто заборонили евакуацію цивільного населення. Зокрема, повідомляється, що «будь-які спроби мешканців залишити місто жорстко присікаються бойовиками батальйонів тероборони, а тих громадян, які чинять найменший опір, піддають фізичному насиллю».

Цей інформаційний вкид вже спростували в Центрі протидії дезінформації. Росіяни «перекрутили» на власний лад вчорашнє повідомлення Запорізької обласної військової адміністрації про тимчасову заборону виїзду з міста. Нагадаємо, що тимчасово закрити виїзд вирішили через великий наплив людей до міста та черги на в’їзд. Евакуацію із Запоріжжя ніхто не забороняв, наразі виїзд із міста відкритий для всіх бажаючих.

Навпаки, обласна влада лише сприяє евакуації людей із Запоріжжя до західних областей України. Так, нещодавно із Запоріжжя до Вінниці евакуювали 104 особи з числа внутрішньо переміщених осіб. Також більше 100 жінок з дітьми відправили до Переяслава-Хмельницького в санаторій для реабілітації.

Нагадаємо, що з початку війни в Україні Запоріжжя стало одним із головних міст, де приймають переселенців з тимчасово окупованих територій та населених пунктів, де тривають бойові дії. Більшість — це мешканці Маріуполя. Зокрема, вчора місто прийняло чергову колону з евакуйованими маріупольцями. До Запоріжжя автобуси зі 173 людьми їхали 3 дні.

Раніше «Індустріалка» повідомляла, що росіяни поширюють інформацію, що начебто українським командирам заборонили забирати тіла своїх загиблих бійців із поля бою. Насправді ж все дзеркально навпаки. Російські військові самі не дають забирати поранених та загиблих українських солдатів, порушуючи всі гуманітарні міжнародні норми.

Читайте наші новини на сайті zprz. city.

Сообщение Росіяни поширюють фейк про евакуацію із Запоріжжя появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/rosiyani-poshiryuyut-feyk-pro-evakuatsiyu-iz-zaporizhzhya

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top