Слідство розглядає три версії вбивства заступника голови ОТГ на Запоріжжі

Трилер у маленькому містечку. Вбивство сталось у вересні 2019 року. Так, о 8:30 18 вересня, біля Якимівської селищної ради було розстріляно в упор заступника голови ОТГ Дмитра Кириллова. Чоловік встиг перекинутись декількома фразами з нападником, спитав «Ти що твориш?», після чого нападник здійснив декілька пострілів, а потім ще й добив Кириллова пострілом в голову. Наразі з ухвали про подовження терміну досудового розслідування стало відомо подробиці слідства.

Дмитро Кириллов був спадкоємцем справ свого батька, який помер декілька років тому. Чоловік був відомий, як людина, яка нажила статки нечесним шляхом у 90-00хх. Свого часу переїхав із Запоріжжя до Мелітопольського району, де доживав останні роки. Його син Дмитро був не лише спадкоємцем, а й активним учасником справ батька. Свідки повідомляли, що Кириллов-молодший був хамом, міг «кинути» на гроші, обдурити та відібрати те, що йому не належить. Мали місце чутки (які потім стали однією з версій вбивства), що чоловік займався наркотиками в Якимівському та Мелітопольському районах.

У клопотанні про подовження строку досудового розслідування вказано, що це був не перший замах на вбивство Кириллова. Ще раніше в тому ж році, а саме 18 лютого 2019 року, його авто марки BMW було розстріляно із авто Daewoo Lanos бежевого кольору. Пізніше було з’ясовано, що теж саме авто використовувалося під час вбивства чоловіка. Слідством було встановлено, що авто знаходиться в угоні. Номери, на яких воно їздило, також були вкрадені. Daewoo Lanos невдовзі було знайдено за Якимівкою — його намагались спалити.

Достеменно відомо, що вбивця після скоєного пересів в авто Honda Civic, яке теж рухалось на вкрадених номерах. Цікавий факт — номери для обох автівок вкрали в одному дворі в одного господаря. Пізніше Хонда була знайдена розпиляною на частини.

Слідчі намагались вийти на нападників через пілінг мобільних номерів в точці, де було скоєно вбивство. Було встановлено сім номерів мобільного оператору, які були активовані за декілька днів до події та перестали працювати через кілька днів. Однак отримати доступ до переписки чи іншої інформації слідчим не вдалося. Проте стало відомо, що нападники скоріш за все були з різних міст України: Дніпро, Павлоград, Харків, Кропивницький, Кременчук, Херсонська область. Пізніше був збіг по знайденій на місці злочину зброї, про що йдеться в пояснені до ухвали на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень. Ниточка вивела слідчих до Полтави, де людина застрелилася просто на вулиці. Цікавим є той факт, що пістолет з якого скоєно вбивство та пістолет з якого застрелився чоловік в Полтаві були втрачені в одному й тому самому місті в один і той самий час.

В ухвалі зроблено детальний розгляд усіх трьох версій вбивства, а саме:

Версія 1: «Вбивство ОСОБА_1 вчинене через його незаконну діяльність, яка пов`язана з:

— участю в незаконному розповсюдженні наркотичних засобів на території Якимівського та Мелітопольського районів Запорізької області;

— участю вимаганнях та привласненнях чужого майна за борги перед іншими особами; — участю в організації та «кришуванні» будинків розпусти і проституції на території Якимівського району Запорізької області».

Обґрунтування зазначеної версії обумовлюється наявністю оперативної інформації щодо участі потерпілого у вищевказаних сферах діяльності та отриманні від них доходів, а також її висвітленні в Інтернет-мережі.

Версія 2. «Вбивство ОСОБА_1 вчинено через комерційну діяльність потерпілого, у тому числі тіньову».

Обґрунтування зазначеної версії обумовлюється тим, що потерпілий ОСОБА_1 після смерті свого батька продовжив підприємницьку діяльність останнього, пов`язану з наданням в оренду торгівельних та складських приміщень на території ринків у місті Мелітополі та смт Кирилівка Якимівського району Запорізької області.

Версія 3. «Вбивство ОСОБА_1 вчинено особою з кола родинних, дружніх, інтимних, ділових зв`язків потерпілого, у тому числі на їх замовлення, з корисливих, особистих неприязних або інших мотивів».

Висунення зазначеної версії викликане необхідністю повного та всебічного проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні. Вказана версія є малоймовірною, перевіряється під час відпрацювання осіб з кола спілкування ОСОБА_1 , адже не може бути залишена поза увагою.

Слідчий клопотав про подовження строку досудового розслідування та про доступ до деякої інформації. Досудове розслідування продовжили до грудня 2021 року, а от інші клопотання — відхилили.

Читайте також: На Запоріжжі під час сварки з сином загинула 77-річна жінка

Источник: https://forpost.media/kriminal/slidstvo-rozghliadaie-try-versii-vbyvstva-zastupnyka-holovy-oth-na-zaporizhzhi.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top