Сьомий тур української баскетбольної Суперліги подарував запорізьким глядачам одразу два домашніх матчі

Першим випробуванням ігрового тижня стала дуель місцевого клубу із чинними чемпіонами України – “Черкаськими Мавпами”.

Запоріжцям не міг допомогти через хворобу Антон Буц, проте на старті саме господарі дременули вперед – 16:6. Максиму Міхельсону знадобився тайм-аут аби привести до тями своїх підопічних. Не надто допомогло. Черкасці продовжували робити багато втрат і програли стартову чверть – 16:26. У другій 10-хвилинці баскетболісти “Запоріжжя” вже не випромінювали такої впевненості. Епідемія прикрих втрат і помилок охопила команду Валерія Плеханова. Окрім цього, нагальною була проблема з реалізацією штрафних. “Черкаські Мавпи” скористалися проблемами суперника і завершили першу половину матчу на свою користь – 41:40.

Після великої перерви запоріжцям не вдавалося серйозно піти у відрив, черкасці постійно наздоганяли і завершили третю чверть з тією ж перевагою в один бал. Все вирішувалося у заключні чотири хвилини. Тоді за рахунку 82:82 легіонери “Черкаських Мавп” Алан Арнетт і Брендон Янг влучили по одному дальньому кидку і закріпили перевагу гостей “+6”. Юрій Кондраков своїми влучаннями з-за дуги істотно підвищив градус інтриги на останніх секундах, але не більше. Чемпіони України втримали переможний рахунок – 93:90.

а два дні після поразки запоріжці приймали вдома “Київ-Баскет” – єдину команду чемпіонату, яку ще не перемагали у цьому сезоні. Лазарет господарів поповнив ще й Максим Теряник, який не міг зіграти з тієї ж причини, що й Антон Буц. Столичний клуб отримав подвійну перевагу на старті 16:8, але після медіа тайм-ауту запоріжці включилися, організували кілька перехоплень і швидко нівелювали відставання. Так рахунок став 22:22. У команди Валерія Плеханова знову не йшли штрафні кидки. Саме через те, господарі невдало виконували кидки з лінії, перевага у рахунку зберігалася за “Київ-Баскетом” – 46:45. Це при тому, що запоріжці завдали на 16 кидків більше і начисто виграли підбір на чужому щиті 19/6.

Незважаючи на програний підбір, у третій чверті Київ-Баскет зробив ривок 5:0, а пізніше домігся переваги у вісім очок. Саме у цей момент на перший план вийшла непоступливість і бажання битися від запорізької команди. Джервон Пресслі разом із Кіндаллом Хіллом “підчищали” більшість підбирань на обох щитах. Своєчасно почали влучати Андрій Мироненко і Майкл Холтон. Енергетика глядачів у палаці спорту “Юність” допомогла запоріжцям спіймати кураж. Вони повели наприкінці третьої чверті, а в заключній завдяки самовідданій грі бігменів запорізького клубу та плеймейкерським здібностям Холтона дистанціювалися на відстань у 9 очок. Команда Валерія Плеханова втримала перевагу і встановила новий рекорд сезону, зібравши 35 підбирань на чужому щиті. Підсумковий рахунок зустрічі – 88:82.

Після цієї перемоги запоріжці повернули собі лідерство у чемпіонаті.

Наступні матчі у чемпіонаті запорізький клуб зіграє знову вдома 7-го і 9-го грудня з “Хіміком” і “Одесою” відповідно.