У Генштабі роз’яснили ситуацію з отриманням дозволу на виїзд з місця проживання чоловіків

В Міноборони розробили порядок отримання дозволу на виїзд за межі проживання військовозобов’язаних

В Генштабі ЗСУ надали роз’яснення щодо необхідності погодження виїзду за межі проживання (перебування) у військкоматі. Норма не нова, але розроблений порядок отримання відповідного дозволу.

Днями ЗМІ активно розповсюджували інформацію щодо неможливості покинути будь-який населений пункт без дозволу військкомату. Потім її спростували. 4 липня на сайті Запорізької обласної військової адміністрації розмістили пост з зазначенням необхідності погодження свого пересування з терцетрами комплектування та соцпідтримки та оприлюднили зразок «клопотання» та «дозволу». З зазначенням, що це стосується в тому числі процедури перетину лінії розмежування на в’їзд або на виїзд. А сьогодні, 5 липня, Генштаб ЗСУ надав роз’яснення цього питання.

— Норма Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату), — йдеться в повідомленні Генштабу. — З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час.

В Генштабі уточнюють, що дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії субʼєкта. Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю.

Під постом Генштабу десятки коментарів від обурених українців. Люди відзначають, що у військкоматах і так черги, а новий порядок їх збільшить. Також висловлюється думка, що необхідність отримання дозволу «зруйнує волонтерську діяльність».

дозвіл на виїзд

Також в коментарях українці зазначають, що в законі йшлося про зміну місця проживання (перебування). А пересування не обмежувалось і не може бути обмежене, бо люди мають родичів, роботу в інших регіонах.

дозвіл на виїзд

Ще одне побоювання, яке висловлюють українці, що необхідність отримання дозволу у військкоматів, спровокує корупцію і змусить людей витрачати дорогоцінний час на бюрократію.

дозвіл на виїзд

Згодом в мережі з’явився коментар від головнокомандувача ЗС України Валерія Залужного: » Нагадую, триває війна. Ви потрібні своїй державі!

Всі, хто досі не стоїть чи не поновився на військовому обліку, мають це зробити. Ті з вас, хто планує виїзд за межі своїх районів та областей, мають взяти дозвіл у ТЦК. Жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб упродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося». Тобто військовозабов‘язаним пересуватися Україною без дозволів можна! Лише при зміні місця проживання вони мають звернутися до центру військового комплектування, знятись з обліку та поїхати стати на облік у новому місці, що не є новим правилом.

Читайте також: На Запоріжжі бойову техніку окупантів знищили за допомогою незвичайного дрона — відео

Читайте наші новини на сайті zprz.city.

Сообщение У Генштабі роз’яснили ситуацію з отриманням дозволу на виїзд з місця проживання чоловіків появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-genshtabi-roz-yasnili-situatsiyu-z-otrimannyam-dozvolu-na-viyizd-z-mistsya-prozhivannya-cholovikiv

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top