У Пологах відбулося свято, у центрі якого була — українська жіноча хустка

У Пологах відбулося свято, у центрі якого була - українська жіноча хустка

Організували захід не просто так. Саме з початком різдвяного посту українці і раніше влаштовували розважальні, обрядові свята, у центрі яких були — народні традиції. А ще організатори взяли за мету повернути моду на хустки і нагадати, що це не просто елемент гардеробу, а справжній талісман.

Українська національна хустка з давніх давен була невід’ємним елементом жіночого образу. Її передавали від матері до доньки, підносили як цінний подарунок коханим, передавали на згадку і не тільки.

Цього дня зі сцени хустки дійсно “заговорили”. Учасники свята мали змогу дізнатися невідомі раніше факти з історії, де розповідається про хустини. Так само на власні очі, присутні побачили, як хустки використовували у дошлюбних обрядах, на весіллях, вечорницях чи проводах на війну.

Як і у випадку з українськими рушниками, орнаменти на хустках, так само наносилися з певними ідеями та побажаннями. Учні Кінськороздорівського навчально-виховного комплексу разом із наставниками і сьогодні продовжують традиції предків. власноруч створюють сучасні національні хустини.

Планують, що свято хустки буде не останнім і вже невдовзі подібний захід влаштують і в Запоріжжі.

[embedded content]

Источник: https://tv5.zp.ua/news/u-pologah-vidbulosya-svyato-u-tsentri-yakogo-bula-ukrayinska-zhinocha-hustka/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top