У супермаркет зі власною торбинкою: чи обмежили у Запоріжжі використання безкоштовних пакетів. ФОТО

Від сьогодні, 10 грудня, в Україні запрацював перший етап закону, що обмежує використання поліетиленових пакетів. У супермаркетах та магазинах мають заборонити безкоштовно розповсюджувати поліетиленові пакети.

Кореспондент Forpost.media дізнавався, яка ситуація у запорізьких супермаркетах та чи не стали звичні пакети якоюсь диковинкою для покупців.

Як виявилося, про заборону пластикових пакетів знають не в усіх супермаркетах.

У мережі «Апельмон» пакетики залишаються безкоштовними для всіх відвідувачів. Як розповів адміністратор торгового залу, супермаркет працює у звичному режимі, пакетики за необхідністю у вільному доступі. При цьому, альтернативи пластиковим пакетам, наприклад, це можуть бути паперові пакети, в магазині немає.

— Ми чекаємо особового розпорядження з нашого головного офісу. Якщо вам, чи іншим покупцям, необхідно взяти пакет, то вони, як і раніше, доступні для всіх, — розповіли в супермаркеті «Апельмон».

В мережі супермаркетів АТБ ситуація трохи інша. Там встановили мінімальну ціну на пакети. Вартість пакетів для фасування товару складає за пакет з ручками 12 коп, за пакет без ручок 9 коп.

Проте згідно проєкту постанови Кабміну «Про встановлення мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети» ціни мають бути: без ручок та бічних складок – 2 грн, без ручок із бічними складками – 2,5 грн, з ручками без бічних складок – 2,5 грн, з ручками та бічними складками – 3 грн.

У запорізьких супермаркетах пропонують купувати еко сумку. Її середня вартість становить 40 грн. Плюси такої сумки в тому, що нею можна користуватися довгий час. Мінус – сумку доведеться завжди носити з собою.

Самі запоріжці обурені тим, що звичні пакети можуть зникнути з обігу, або за безкоштовні раніше пакети доведеться сплачувати. Деякі покупці намагаються набрати пакетиків заздалегідь та зробити вдома стратегічний запас. Інші вважають, що ціну пакету у супермаркеті будуть вже враховувати у ціну товару та через те ціни на продукті стануть вищими.

Нагадаємо, з 10 грудня у магазинах, супермаркетах, аптеках, та кафе заборонено пропонувати клієнтам скористатися безкоштовним поліетиленовим пакетом. Ці обмеження не стосуються біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, у які запаковують свіжу рибу, м’ясо та сипучі продукти.

Читайте також: В Україні заборонили пластикові пакети

Юлія Христиченко, Forpost.media, фото автора

ЖОДНОГО СПАМУ, ЛИШЕ НАЙЦІКАВІШЕ ДЛЯ ВАС У НАШОМУ TELEGRAM КАНАЛІ HTTPS://T.ME/FORPOST_ZP. ОБІЦЯЄМО)

Источник: https://forpost.media/glavnoe/u-supermarket-zi-vlasnoiu-torbynkoiu-chy-obmezhyly-u-zaporizhzhi-vykorystannia-bezkoshtovnykh-paketiv-foto.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top