У Запоріжжі людям, що постраждали від війни, надають допомогу бригади психологів

Мобільні бригади психологів Фонду Ріната Ахметова надають вимушеним переселенцям безкоштовну допомогу

Продовжується унікальний проєкт «Подолати» від Фонду Ріната Ахметова. В рамках нього людям, постраждалим від війни, надають підтримку бригади досвічених психологів, які вчать долати стрес.

Мобільні бригади психологів Фонду Ріната Ахметова надають вимушеним переселенцям безкоштовну допомогу

— За час повномасштабної війни кожен українець відчув певний дисбаланс, психологічний дискомфорт, стрес. Ми переживаємо за себе, своїх рідних та близьких. Самостійно подолати цей стан дуже важко. Особливо людям, які побували у гарячих точках та були змушені покинути свої домівки. Такі люди потребують допомоги професіоналів.

Сергій Самарський

Завдяки Фонду Ріната Ахметова понад тисячі українців вже отримали таку допомогу. Наразі працюють мобільні бригади психологів, які надають таку допомогу безкоштовно. Люди отримують рекомендації, як мінімізувати цей стрес, як адаптуватися до нових реалій. Така допомога вкрай важлива. Особливо для людей, які змушені відбудовувати своє життя заново.

Отримати психологічну допомогу може будь-хто. Але перевага надається вимушеним переселенцям. Допомога надається не тільки у Запорізькій, а й у Дніпропетровській області, — розповів начальник управління соціальної сфери ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Самарський.

психологічний тренінг

Один з психологічних тренінгів відбувся у Заводському районі. На нього прийшли вимушені переселенці, а також мешканці Запоріжжя. Багато хто прийшов разом з дітьми.

Психологи Яніна Астаф’єва та Леся Залановська навчали людей простих вправ, які допомагають повернути душевну рівновагу у критичні моменти. Дітям пропонували впоратися з переживаннями за допомогою арттерапії.

психологічний тренінг

— Наша мобільна бригада працює не тільки у Запоріжжі, а й в області, а також у Дніпропетровській області. Далі проєкт буде розширюватися. Ми надаємо психологічну допомогу та підтримку людям, які постраждали внаслідок війни. Допомога як інформаційна, так і профілактична. Роз’яснюємо, що з людиною відбувається під час стресу та якими техніками можна собі допомогти. А також займаємося профілактикою стресових реакцій, які можуть виникати у людини після того, як вона вже опинилася в умовно безпечному місці, — поділилася кризовий психолог Фонду Ріната Ахметова Леся Залановська.

психологічний тренінг

Психолог каже: стресовий стан не можна заперечувати. Він вже є. І треба адаптуватися до нього, дати знання людям, як їм бути з цим стресом, і як самому собі допомогти у критичних ситуаціях.

— Наша задача — не говорити, що війни вже немає і все добре. Ні. Ми кажемо людям, що їх стан нормальний і показуємо, як з цим станом жити і бути надалі, як адаптуватися. Чим більше ми подавляємо наші відчуття, тим сильніше потім вони проявляться. Наше завдання — потрошки «випускати пар» у безпечному форматі.

Для мене особистий фідбек — коли люди підходять після лекції, і ми можемо особисто попрацювати, а також, коли люди потім приходять повторно, і вже не самі. Це значить, вони щось отримують тут і їх стан стає легшим, — поділилася Леся Залановська.

психологічний тренінг

Одна з учасниць тренінгу — Оксана. Жінка прийшла сюди, щоб навчитися долати стресові ситуації, а також допомогти в цьому своїм дітям.

— Коли почалася війна, перші два тижні я була у шоку. Не розуміла, що мені робити. У мене троє дітей, і було страшно. Потім поступово взяла себе в руки, почала працювати над собою і роблю це досі. Тривогу я відчуваю постійно. Але намагаюсь не показувати її дітям. Займаюся справами, читаю, хоч іноді це дуже важко.
Мені ще допомагає спорт. Займаюся стріляниною з лука та дітей долучила. Це рятує.

Я прийшла на тренінг, щоб здобути психологічну підтримку. Багато вправ, які радили психологи, я вже пробувала робити, і можу сказати, що вони реально працюють, — розповіла Оксана. — Враження від тренінгу – позитивні. Атмосфера дуже гарна. Бо головне, щоб люди розслабилися. І тоді інформація буде корисною та допоможе.

психологічна допомога

Зазначимо, що всього в рамках надання психологічної допомоги бригадами проєкту «Подолати» з червня по серпень планують надати психологічну допомогу понад 9 тисячам людей у Запорізькій та Дніпропетровській областях.

Читайте також: Жителька Маріуполя, евакуювавшись до Запоріжжя, знайшла роботу та отримала житло від нових колег

Читайте наші новини на сайті zprz.city.

Сообщение У Запоріжжі людям, що постраждали від війни, надають допомогу бригади психологів появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizhzhi-lyudyam-shho-postrazhdali-vid-viyni-nadayut-dopomogu-brigadi-psihologiv

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top