У Запоріжжі обговорили план формування територій громад

У 2019 році Новенська та Фруктівська сільські ради об’єдналися в Новенську сільську ОТГ Мелітопольського району. Це відповідає перспективному плану. Проте, оскільки Мордвинівська сільська рада має намір приєднатися до створеної громади, робочою групою було підтримано пропозицію щодо включення Мордвинівської сільської ради до складу Новенської сільської ОТГ.

Загалом, з початку поточного року в регіоні створено 4 об’єднані територіальні громади. І три з них у форматі, що не відповідає затвердженому перспективному плану формування територій громад Запорізької області. А саме:
— Федорівська сільська рада та Новоселівська сільська рада об’єдналися у Федорівську сільську об’єднану територіальну громаду Пологівського району;
— Семенівська, Новгородківська, Новомиколаївська та Полянівська сільські ради утворили Семенівську сільську ОТГ Мелітопольського району;
— Тернуватська селищна рада та Самійлівська сільська рада прийняли рішення про добровільне об’єднання територіальних громад. Та об’єднались у Тернуватську сільську ОТГ Новомиколаївського району.

Для того, щоб ці громади могли перейти на прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом та отримати гарантовані державою преференції, вони повинні відповідати перспективному плану.

За підсумками засідання робочої групи рекомендовано включити зазначені об’єднані територіальні громади у форматі, в якому вони фактично існують, до проекту рішення обласної ради «Про внесення змін до рішення Запорізької обласної ради від 07.07.2015 № 1 «Про схвалення проєкту перспективного плану формування територій громад Запорізької області» (зі змінами), який буде подано на розгляд чергової сесії обласної ради.

Крім цього, на засіданні було підтримано пропозицію щодо визначення формату Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району.
Члени робочої групи рекомендували у проєкті рішення змінити центр у проектній громаді Приморського району з с. Юр’ївка на с. Болгарка Коларівської сільської ОТГ Приморського району.

Пропозиції щодо внесення змін до перспективного плану по Запорізькому району розглянуто членами робочої групи. Але не підтримано. Регіональний консультант з юридичних питань Офісу реформ Запорізького РВ Асоціації міст України Маргарита Трипольська зауважила на тому, що в Запорізькій області, на жаль, формується практика утворення малочисельних за населенням ОТГ. Так, незважаючи на те, що за останнім моніторингом процесу формування спроможних територіальних громад Мінрегіону Запорізька область залишається в лідерах впровадження реформи децентралізації влади (4-е місце), 51,8 % утворених ОТГ (29 ОТГ) за чисельністю населення менше ніж 5 тисяч осіб. Це свідчить про те, що є великий ризик неможливості в майбутньому ними виконувати покладені повноваження, які будуть збільшуватися з проведенням адміністративно-територіальної реформи. На думку Маргарити Трипольської, обласній владі спільно з експертами необхідно підсилити інформаційно-розяснювальну роботу з цього питання і спільно працювати над утворенням спроможних ОТГ.

Її колега, регіональний консультант з бюджетних питань Офісу реформ Запорізького РВ АМУ Олександра Оляніна погодилася з цією позицією і підтвердила, що спроможність ОТГ і можливість виконувати покладені на неї повноваження напряму залежить від критерію чисельності населення. Тому дуже важливо розяснювати тим громадам, які є на шляху до утворення, важливість дотримання критерію чисельності населення.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/u-zaporizhzhi-obgovorili-plan-formuvannya-teritorij-gromad/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top