У Запоріжжі працює завод, на якому виробляють лікарські засоби

У Запоріжжі працює завод, на якому виробляють лікарські засоби

Як виготовляються, контролюються та сертифікуються лікарські засоби? Про запорізьку фабрику здоров’я, яка входить до ТОП-10 українських виробників медичних препаратів — у черговій серії проекту “Долі. Реалізовані”.

Перший етап виробництва лікарських засобів — збір та доставка усіх складових. Так звана, медична сировина зберігається у великому приміщенні в тарах та коробках. У другій кімнаті зберігаються численні трави. Ромашка, евкаліпт, м’ята, розторопша, липа, звіробій — та ще зо два десятки найменувань. Цех рідких лікарських засобів. Тут виготовляють настоянки, екстракти, сиропи та розчини. Процес виробництва — цілодобовий. Одночасно тут можуть готувати препарати на трьох лініях. Для виготовлення настоянок сировину заливають 70-відсотковим спиртом. Після — процес екстрагування (тобто витяг одного чи кількох компонентів). Далі майбутній препарат настоюється та фільтрується. Загалом виготовлення однієї настоянки триває більше 80 годин. Якщо ж це сироп, то час приготування збільшується на 12 годин.

Фахівці лабораторії проводять повний фізико-хімічний, мікробіологічний та радіологічний аналізи. Спеціалісти контролюють як сировину, з якої в подальшому виготовлятимуть лікарські засоби, так і вже готові препарати. Без результатів аналізу жоден товар не потрапить на полиці аптек. На фармацевтичній фабриці за останні кілька років почали виготовляти більше 18 нових лікарських препаратів і майже 50 різних фіточаїв та косметичних спреїв. Крім того, запорізька фабрика входить до ТОП-10 вітчизняних виробників медичних препаратів в Україні. І всю цю продукцію запорізького виробництва можна придбати майже у всіх великих містах України.

[embedded content]

Источник: https://tv5.zp.ua/news/u-zaporizhzhi-pratsyuye-zavod-na-yakomu-viroblyayut-likarski-zasobi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top