У Запоріжжі відреставрують курган біля музею козацтва

Сьогодні курган – це елемент єдиного туристично-музейного комплексу та популярне місце серед туристів, які підіймаються на цю найвищу точку Хортиці. Звідси відкривається чудовий вид на острів, Дніпро та місто Запоріжжя. Курган також є місцем проведення масових заходів, зокрема під час державних свят.

Водночас технічний стан кургану залишається незадовільним та небезпечним для відвідувачів Хортиці. Він потребує суттєвої реконструкції, яка передбачатиме благоустрій, створення оглядового майданчика, зручного підйому, зокрема для осіб з особливими потребами. Перетворення кургану на зручний громадський простір дозволить значно розширити туристичний та рекреаційний потенціал та значення об’єкта.

Проект реконструкції музею та кургану поблизу нього вже є. Його розробили за фінансової підтримки комбінату “Запоріжсталь” та компанії Метінвест. 23 квітня Меморандум про об’єднання зусиль у відродженні острову Хортиця підписали Міністерство культури, Запорізька облдержадміністрація та комбінат “Запоріжсталь”. Результати робіт у музеї та на кургані запоріжці зможуть побачити вже до Дня Незалежності України.

Нагадаємо, будівництво головного туристичного магніту Хортиці — історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» — у 2007 році профінансував і побудував «Запоріжсталь». Новий проєкт реконструкції — це новий етап співпраці бізнесу і держави. Ми відчуваємо особливий зв’язок з головною дестинацією Запоріжжя і прагнемо зробити її ще більш величною, привабливою і комфортною для мільйонів українців і гостей міста, – зазначив генеральний директор «Запоріжсталі» Метінвесту Олександр Мироненко.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/u-zaporizhzhi-vidrestavrujut-kurgan-bilja-muzeju-kozactva/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=u-zaporizhzhi-vidrestavrujut-kurgan-bilja-muzeju-kozactva

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top