У запорізькому ботанічному саду розпочався сезон лілій та лілійників — фото

У Запорізькому ботанічному саду зараз цвіте багато рослин — розпочався сезон лілій та лілійників

У Запоріжжі квітне літо, та в міському дитячому ботанічному саду — теж, там зараз дуже гарно. Але з міркувань безпеки ботсадів закритий для відвідувань. Адже літо у нас, на жаль, воєнне. Звичайно, в ботсаду продовжують доглядати рослини. «Індустріалка» побувала там та зробила фоторепортаж, щоб наші читачі хоч на фото мали змогу подивитись на цю красу.

 лілії та лілійники

Так, у Запорізькому міському ботанічному саду почали цвісти лілійники та лілії, зокрема й азійські. «Азіатки» зазвичай цвітуть одними з перших, наприкінці червня — на початку липня, як правило, дивляться вгору і не пахнуть. Це один із найбільш живучих та зимостійких видів лілій. Азійські лілії бувають різних забарвлень, у тому числі й крапчастими.

А ось лілія-дерево, що досягає висоти 2 м, ще не зацвіло.

 лілії та лілійники

Радують око й лілійники різних кольорів. Наприклад, є цілі клумби Цитрини — лілійника з невеликими квітками лимонного кольору та вузькими пелюстками.

 лілії та лілійники

-Лілії та лілійники відрізняються формою, трохи – внутрішньою будовою, – каже «Індустріалці» лаборант ботанічного саду Олександр Хвостов. — У народі лілійник називають — красень, а в народі — гімерокалліс.

Назва роду Hemerocallis походить від грецьких слів ἡμέρα — «день, доба» і καλός — «красивий», що пов’язано з короткостроковістю цвітіння більшості видів: кожна квітка лілійника зазвичай цвіте один день.

 лілії та лілійники

Що ще цвіте у ботанічному саду читайте в «Індустріальці» пізніше.

«Індустріалка» також писала, що ботанічний сад пропонує запоріжцям своїх нових й дуже милих вихованців, а ще киця-красуня, що залишилась без хазяйки, шукає новий дім.

Читайте також: У Запорізькому ботсаду випустив яскраві квіти кактус, плоди якого можна їсти.  

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.

лілії та лілійники
лілії та лілійники
лілії та лілійники
лілії та лілійники
лілії та лілійники
лілії та лілійники
лілії та лілійники
лілії та лілійники
лілії та лілійники

Сообщение У запорізькому ботанічному саду розпочався сезон лілій та лілійників — фото появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizkomu-botanichnomu-sadu-rozpochavsya-sezon-liliy-ta-liliynikiv-foto

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top