Україна відзначає міжнародний День волонтера!

Пропонуємо запоріжцям згадати кого з волонтерів ви поважаєте найбільше, давайте разом згадаємо кожного і сформуємо рейтинг найбільш заслужених. Робити це пропонуємо на телеграм-каналі Форпост та інших соцмережах.

Сьогодні, 5 грудня, волонтери по всьому світу відзначають День Волонтера. В Україні офіційно це свято стали відзначати в 2003 році. Однак, справжню популярність свято набуло з початком російської агресії на Донбасі та анексії Криму.

Волонтерський рух активізувався у 2014 році, коли Україна отримала нові виклики, спровоковані російською агресією. Військові волонтери у 2014 році зробили для порятунку країни більше, будь-хто. Вони одягали військових, діставали перші бронижелети та каски, везли спальні мішки та шкарпетки, допомагали продуктами, вигадували рецепти сухих борщів та супів, заморожували напівфабрикати та робили консервацію. Їхніми зусиллями будувалися бліндажі та ремонтувалася військова техніка, на фронт передавалися автівки. Волонтерами ставали усі – від простих пенсіонерок, до відомих бізнесменів.

Та в Україні активізувалися не лише військові волонтери. Побачивши, що гуртом легко допомагати, більш активними стали волонтери, що допомагають людям, які борються з хворобами, лікування яких обходиться дуже дорого. До 2014 року в Запоріжжі існував лише один відомий фонд, який займався збором коштів для лікування онкохворих дітей. В останні роки благодійних фондів побільшало. Це надихає й дає надію людям, які ведуть боротьбу за своє здоров’я.

Набуло розвитку й зооволонтерство. Це важлива, але напрочуд важка праця. Люди, що небайдужі до тварин, організовують допомогу не тільки в годуванні, а й в лікуванні та стерилізації безпритульних тварин.

Окремо треба виділити волонтерів-пошуковців.Це люди, що за будь-якої погоди виходять з дому й шукають людей, які пропали, ведуть активну роботу в соцмережах, розклеюють листівки із закликом про пошук, а головне – витрачають власний час та фізичні сили.

Тож у цей день ми радо вітаємо усіх волонтерів зі святом! Пропонуємо запоріжцям згадати кого з волонтерів ви поважаєте найбільше, давайте разом згадаємо кожного і сформуємо рейтинг найбільш заслужених. Робити це пропонуємо на телеграм-каналі Форпост та інших соцмережах

Вже ввечері ми підіб’ємо підсумки нашого онлайн-голосування й розповімо, хто з волонтерів у Запоріжжі є більш відомим.

Читайте також: В Запоріжжі приватна лабораторія робить тести на ковід через вікно

Источник: https://forpost.media/novosti/ukraina-vidznachaie-mizhnarodnyy-den-volontera.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top