Українська влада прагне, щоб якомога більше вимушених переселенців знайшли роботу

Ірина Верещук нагадала, що працевлаштування внутрішньо переміщених осіб – одна з ключових тем для Уряду

Кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з початку повномасштабного вторгнення складає 3,4 млн українців. Загалом, за даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), за вісім років російської військової агресії в Україні з’явилося понад 6,2 млн ВПО. Це близько 14% від загального населення України. Значна частина з них – працездатні люди.

Віце-прем’єр-міністр України — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі національного телемарафону нагадала, що працевлаштування внутрішньо переміщених осіб – одна з ключових тем для Уряду.

-Ми всіляко підтримуємо ВПО у пошуку роботи. Це одна з ключових задач влади. Наприклад, діє програма єРобота – за її допомогою вже працевлаштувалися тисячі людей, – повідомила Ірина Верещук.

За словами Ірини Верещук, наразі з програмами створення робочих місць для вимушених переселенців, що залишились без роботи, долучаються також міжнародні структури.

Звісно, у пошуку роботи можна звернутися у служби зайнятості.

Що передбачає проєкт єРобота

У рамках проєкту єРобота, як повідомили у Мінцифрі, можна подати заявку на отримання гранту від держави на розвиток бізнесу на порталі Дія. Ці гроші дадуть змогу кожному, хто має бажання, навички та план запустити власну справу або розширити свій бізнес. За кошти можна буде придбати обладнання, закупити сировину або оплатити оренду приміщення.

Отримати грант можна буде за однією з трьох програм:

Грант на власну справу (до 250 тис. грн)
Грант на сад (до 400 тис. грн)
Грант на теплицю (до 7 млн грн)
Грант на переробне підприємство (до 8 млн грн)

Як податися на отримання гранту:

подайте заявку на програму, яка вас цікавить, на порталі Дія,
додайте бізнес-план створення нового або розвитку наявного бізнесу, план закладання саду чи проєкт будівництва теплиці,
підпишіть електронним підписом.

Заявку буде відправлено в Ощадбанк, який перевірить репутацію людини, а відповідні органи ухвалять рішення — надавати кошти чи ні. Якщо проєкт буде схвалено, гроші перекажуть на окремий рахунок в АТ «Ощадбанк».

«Індустріалка» писала, що серед грантових програм, які запускає уряд, — оплата вартості навчання у сфері ІТ.

Читайте також: Запоріжці можуть стати на облік по безробіттю через Дію.

Сообщение Українська влада прагне, щоб якомога більше вимушених переселенців знайшли роботу появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/ukrayinska-vlada-pragne-shhob-yakomoga-bilshe-vimushenih-pereselentsiv-znayshli-robotu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top