В окупованому Бердянську росіяни погрожують волонтерам та забороняють допомагати мешканцям

Міська влада просить волонтерів бути обережними та не повідомляти публічно про пункти видачі допомоги

У тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області російські військові погрозами перешкоджають мешканцям отримувати гуманітарну допомогу. Про це повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація.

До деяких місцевих волонтерів додому та в офіси завітали озброєні окупанти, які вимагали припинити видачу ліків та їжі мешканцям. Також вони вимагали надати контакти всіх волонтерів та перевізників, які допомагають мешканцям та залишаються на боці Україні.

Окупанти переконані, що лише вони мають монополію на «добрі вчинки», а самостійне волонтерство не дозволяється. Тому міська влада просить волонтерів бути обережними та не повідомляти публічно про пункти видачі допомоги, бо це небезпечно.

Про ситуацію в тимчасово окупованому курортному місті розповіла 25-річная депутатка Бердянської міської ради, викладачка прикладної психології та логопедії Бердянського педагогічного університету Дарина Литвиченко.

— Бердянськ зараз окупований російськими військами після вторгнення в Україну і переживає найскладніші часи. Проживши в окупації понад 50 днів, можу сказати, що це дійсно жахіття, бо повністю забуваєш про нормальне життя, постійно видаляєш повністю інформацію з телефону, аби не потрапити у СІЗО, — розповіла Дарина Литвиченко. — Жоден з наших керівників комунальних закладів не перейшов на сторону орків. Поки там працюють над створенням картинки, що життя при росії прекрасне, літні люди з прапорами ностальгують за Радянським Союзом та відчувають себе молодими. А ми переживаємо скрутні часи — мусимо боротися за нашу свободу та Україну. Люди, які зараз там працюють з судимістю, без освіти, і головне, не мають намірів створити щось гарне, це лише маріонетки російської влади.

Вона зазначила, що вже п’ятий день Бердянськ без зв’язку. Там залишилось дуже багато людей, які є патріотами своєї країни. Є і такі, що намагаються допомогти Україні на свій страх і ризик. А це означає лише одне — Бердянськ завжди буде Україною, окупантам не зламати нашу міць і свободу! І ми обов’язково повернемося у рідний мирний Бердянськ!

Як розповідала «Індустріалка», у Мелітополі окупанти викрали керівниць чотирьох шкіл: Олену Галацан, (школа №13), Анжеліну Коваленко (школа №4),  Людмилу Чугай (ліцей №9), Маргариту Овсянникову (гімназія №11). Сталося це після того, як освітянки разом з колегами відмовились відновлювати навчальний процес.

Після звільнення з полону освітянка з Мелітополя розповіла, як чекала на розстріл.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city

Сообщение В окупованому Бердянську росіяни погрожують волонтерам та забороняють допомагати мешканцям появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/v-okupovanomu-berdyansku-rosiyani-pogrozhuyut-volonteram-ta-zaboronyayut-dopomagati-meshkantsyam

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top