В Запоріжжі функціонувала криптоферма Коломойського

Ігор Коломойський облаштував майнінгову ферму на одному із запорізьких заводів та закупляв для цього дешеву електроенергію.

Про це йдеться у розслідування програми «Схеми».

Мова йде про Запорізький завод феросплавів, що входить до сфери впливу Ігоря Коломойського. На цей завод з Грузії та Китаю було завезено обладнання для майнінгу криптовалюти. А від іншої фірми Коломойського завод закупив дешеву електроенергію.

Обладнання для майнінгу прибувало на завод починаючи з лютого 2021 року. Грузинська компанія Georgian Manganese, що пов’язана з Коломойським, відвантажила понад 1200 блоків фірми Bitfury — на майже три мільйони доларів (у той час це 75 мільйонів грн), згодом — ще приблизно 1400 блоків. У той самий час завод придбав обладнання для майнінгу у двох гонконзьких фірм: 12,5 тисячі блоків обробки інформації та стільки ж блоків живлення фірми Bitmain за 6 мільйонів доларів (170 мільйонів грн). Такі пристрої використовують для майнінгу Bitcoin. Загалом у 2021 році було імпортовано обладнання на 750 мільйонів грн.

Частину техніки завезли в Україну через Чорноморський рибний порт, який контролює так звана група Приват, а її лідером вважається Ігор Коломойський.

Напередодні, у грудні 2020-го відбувся аукціон де продавали великий обсяг електроенергії від відокремленого підрозділу компанії «Енергоатом» — «Енергоатом-трейдинг». Основним покупцем виступила «Юнайтед Енерджі», пов’язана з Коломойським. Початкова вартість електрики була 1,4 грн до 1 кВТ-годину, однак приватна компанія зрештою заплатила 1,15 грн за 1 кВТ-годину. Тож, як зазначають журналісти, «Енергоатом» міг недоотримати майже 3 мільярди грн. Запорізький завод феросплавів був серед компаній, що отримували закуплену електроенергію. На завезеному обладнанні можна видобувати приблизно 80 Bitcoin на місяць — якщо обладнання цілодобово працюватиме на повну потужність. На заводі ж повідомили, що криптоферму хоч і встановили, але ще не запустили, бо потрібно підготувати обладнання. Також повідомляють, що облаштувати криптоферму вирішили, щоб мати додатковий прибуток, коли «немає реалізації основної продукції». Наявність дешевої електроенергії заперечують.

Читайте також: В Запорізькій області за добу 549 нових випадків захворювання на коронавірус

ЖОДНОГО СПАМУ, ЛИШЕ НАЙЦІКАВІШЕ ДЛЯ ВАС У НАШОМУ TELEGRAM КАНАЛІ HTTPS://T.ME/FORPOST_ZP. ОБІЦЯЄМО)

Источник: https://forpost.media/novosti/v-zaporizhzhi-funktsionuvala-kryptoferma-kolomoyskoho.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top