В Запорожье почтили память погибших героев

Ко Дню достоинства и свободы в Запорожье прошел митинг

Как писала «Индустриалка», сегодня в Украине отмечают День достоинства и свободы.  В связи с этим на Площади героев перед зданием облгосадминимтрации прошел торжественный митинг. На мероприятии собрались военные, участники революций, представители власти и неравнодушные горожане.

«Ми всьому світу показали, що ми можемо досягати своєї мети. Нам всім необхідно низько вклонитися тому що ми пам’ятаємо, яку ціну герої віддали на Майдані. Небесна сотня вічно буде живою в наших серцях. Але це не закінчилось все просто майданом, у нас почались нові виклики — озброєне захоплення наших територій. На сьогоднішній день наші хлопці зі зброєю в руках захищають ті досягнення революції, які робили ми всі. За що ми боролись? За те, щоб розмовляти рідною мовою, за те, щоб ходити в нашу церкву та мати свої території. Я вірю в те, що з таким народом як у нас, ми всі ці виклики переживемо та здобудемо перемогу», — поздравил губернатор Константин Брыль.

почтили память героев

Прошел все революции

На митинге присутствовали множество героев, которые прошли, как Революцию достоинства, так и Оранжевую революцию в 2004 году. Один из таких активистов Дмитрий Харьков, он принимал участие в протесте на Майдане Независимости. Также выступил одним из организаторов запорожского майдана, после чего отправился в зону АТО.

«Насправді я не можу сказати, що для мене сьогодні свято, безумовно я відчуваю гордість за український народ, який вписав вчинками свої імена в скрижалі історії. В той же час для мене, це сумна дата. На цьому майдані я не бачу багатьох. Ми втратили тоді наших побратимів та щодня втрачаємо наших братів на україно-російській війні. Після Помаранчевої революції змінилась країна та змінилися люди. Почуття гідності, свободи стали для більшості українців тим, без чого вони не уявляють своє сьогодення. Гідність — це те без чого не можна жити,  що спонукає на продовження боротьби по всіх фронтах. Гідність — це те, що дає вистояти у ці непрості часи. Свобода та гідність — це одні із найдомінантніших генів у українського народу», — рассказал Дмитрий Харьков.

почтили память героев

На площади читали стихи, пели песни и возлагали цветы

Торжественный митинг открыли молебнем разных религиозных конфессий. Память умерших героев почтили минутой молчания, а ученики Сечевого коллегиума прочитали тематические стихотворения «Майдан», «Территория Майдану», «Я есть народ». Кроме того, дует учащихся исполнил песню «Білі лебеді».

почтили память героев

«Головне сьогодні не забути, а пам’ятати прагнення наших співвітчизників. Ті прагнення побудувати країну з високо-якісним життя, з європейськими цінностями. Але коли кажуть, що ці цінності європейські, то насправді вони є українськими. Зараз не можна забувати людей, які віддали своє життя заради нашого майбутнього. Ми повинні зробити все, щоб побудувати міцну, сильну країну, яку ми любимо. Перш за все революція змінила людей, суспільство. Люди стали іншими, з іншими поглядами, вже віддалені від тих часів, коли українців лишали самобутності. Ми нові, ми інші», — отметил голова Запорізької обласної ради Григорий Самардак.

почтили память героев

В конце митинга к памятнику Героям Революции достоинства возложили цветы.

«Всі ми розуміємо та усвідомлюємо, що 21 листопада — це знаковий день для новітньої історії України. І ми зібралися на місці, де відбувалися революційні події саме у Запоріжжі для того, щоб вшанувати память людей, які віддали своє життя задля відстоювання нашої державності, гідності та свободи», — отметил управляющий делами исполкома горсовета Роман Омельянович.

почтили память героев

Читайте также: Активные запорожские студенты получили приятные презенты

Фото Александр Прилепа

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/v-zaporozhe-pochtili-pamyat-pogibshih-geroev

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top