В Запорожье появились борды против гендерных стереотипов, — ФОТО

Вот уже 17 лет, как с 25 ноября по 10 декабря во всем мире проходит акция «16 дней против гендерного насилия». Гендерно обусловленное насилие происходит как раз под влиянием гендерных стереотипов (например, «женщины — слабые, покорная, не должны работать, должны сидеть дома и воспитывать детей и т.д.»).

«Я радий, що цього року Запоріжжя також долучилося до всесвітньої кампанії. І це лише перший інфопривід, адже починаючи з 25 листопада, коли офіційно почнеться відлік 16-ти днів проти гендерного насильства, до кампанії приєднаються інші провідні запорізькі організації, які переймаються цією проблематикою. Актуальність подібних акцій для нашої країни важко переоцінити, допоки сексизм та дискримінація відчувається на всіх рівнях – від побутового до законодавчого. За інформацію Мінсоцполітики, за минулий рік поліція зареєструвала десятки тисяч заяв про домашнє насильство. Сотні випадків закінчилися смертями. І це лише офіційна статистика про фізичне насилля. Але ж не варто забувати, що існує також сексуальне, економічне, психологічне насильство та злочини над жінками на окупованих територіях, а також у Збройних силах. Це факти, з якими не можна миритися», — отметил Ростислав Милевский, директор фонда «Гендер Зед».

 «Коли ми говоримо про негативні та руйнівні наслідки гендерної стереотипізації, то  заздалегідь визначені ролі перестають ламати нам життя. Ролі, що раніше були для людства кайданками. І є такими до сих пір. Наприклад, стереотип, що «справжній» чоловік у сім’ї повинен заробляти, а «справжня» жінка посвятити життя хатній роботі і виховуванню дітей – шкідливий для всіх, адже не дозволяє вийти за рамки. Ми хочемо, аби суспільство звернуло увагу на проблему гендерних стереотипів, почало усвідомлювати і діяти», — объяснила цель кампании гендерная експертка, председатель правления общественной организации «Вісь» Светлана Дубина.

Напомним, ранее в Запорожье появились борды с надписью «А ти шо, правда цей… гомофоб?».

Читайте также:

Источник: https://www.061.ua/news/2203580/v-zaporoze-poavilis-bordy-protiv-gendernyh-stereotipov-foto

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top