Від чого потерпають та як врятувати малі та середні річки Запорізької області

“Сучасний екологічний стан малих та середніх річок області оцінюється як незадовільний, хоча в останні роки залишається стабільним. Ну, це ж не є тим показником, до якого ми всі намагаємося дійти. Річки повинні всі бути повноводними, в повній мірі забезпечувати прісною водою наше Азовське море”, – зазначив перший заступник голови Запорізької облдержадміністрації Володимир Шустов.

Вже зараз численні порушення водного та земельного кодексу України ставлять під загрозу доступність питної води та стан Азовського моря. Простіше кажучи, на річки “наступають” незаконні забудови та розорані впритул до берегів поля.

Ще одна загроза — забруднення пестицидами та добривами, що стікають у річки з полів. Боротись із забрудненням пропонують науковці за допомогою новітніх біотехнологій.

Посадовці в свою чергу планують впорядкувати усі пропозиції та створити на цій основі єдину програму підтримки малих річок. Першими у межах регіональної програми планують розчистити річки Молочну та Обіточну, а також озеленити прибережну зону.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/u-zaporizhzhi-govorili-pro-zberezhennja-malih-ta-serednih-richok-oblasti/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=u-zaporizhzhi-govorili-pro-zberezhennja-malih-ta-serednih-richok-oblasti

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top