Як будуть працювати школи: на вільній та окупованій території Запорізького краю

У підконтрольній Україні частині Запорізького краю триває підготовка до здачі мультипредметного тесту. Враховуючи військову ситуацію, локації, де проводитимуть іспит, мають відповідати всім вимогам безпеки.

За словами директорки департаменту освіти і науки Запорізької ОВА Людмили Бухаріної, наразі відпрацьовується питання підготовки до нового навчального року. Керівництво області запевнило, що 1 вересня навчання обов’язково розпочнеться, разом із тим, в школах мають бути обладнані бомбосховища та встановлена спеціальна техніка для передачі сигналів повітряної тривоги.

Що стосується тимчасово захопленої рашистами території краю, то освітній процес, який планували розпочати 1 вересня, там може не початися через фізичне втручання окупаційних військ у діяльність навчальних закладів.

Зафіксовано випадки захоплення приміщень шкіл, у законних представників забирають ключі та унеможливлюють доступ до них. Крім того, через невелику кількість батьків, які бажають віддавати своїх дітей школи під час воєнного стану, окупанти вдаються до погроз про позбавлення їх батьківських прав.

«На тимчасово окупованих територіях досить невелика кількість випадків колаборації серед вчителів. Тому через брак кадрів вчителів планують залучити навіть з Новосибірську та інших віддалених міст. Крім цього, окупаційною владою планується зменшення кількості навчальних закладів через малу кількість вчителів та школярів», — йдеться у повідомлені департаменту культури та інформаційної політики ЗОВА…

Нагадаємо, на території Запорізької області ЗСУ знищили ворожий гвинтокрил Мі-24

«Боєць підрозділу ЗРДн полку ССО «Азов» з позивним Бецик збив ворожий гелікоптер Мі-24 на бойовому чергуванні на Запорізькому напрямку.  Красиво горить! Так тримати!», — повідомили у штабі оборони Запорізького краю.

Читайте також:    Україна отримала статус кандидата на вступ до Європейського Союзу Источник: https://forpost.media/vijna/yak-budut-pratsiuvaty-shkoly-na-vilniy-ta-okupovaniy-terytorii-zaporizkoho-kraiu.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top