Як розпізнати в інтернеті фейкове фото

Фото з кричущими підписами, як то «шок», «сенсація», «терміново» ймовірно можуть бути фейковими З початком повномасштабного вторгнення в інтернеті збільшилася кількість фейкових зображень. Їх легко підробити і в них легко повірити. Однак далеко не всі можуть відрізнити достовірне зображення і фейкове. Тож як це зробити? Поради дає Міністерство цифрової трансформації України. Поради, які допоможуть вам розпізнати фейкові фото

фейк

Уважно розгляньте фото і відмітьте його: перспективу, пропорції об’єктів, тіні, віддзеркалення, фокус зображення, контрастність і кольори. А також на відповідність погоді, географічній топології, архітектурі, назві вулиць, номерам машин тощо.
Кричуща назва чи підпис до фото. Приміром, такі як «шок», «сенсація», «терміново», «це фото видаляють звідусюди», «неймовірно» несуть ознаку маніпуляції і, ймовірно, можуть бути фейком. (До речі, це стосується й текстів. — Ред.).
Перевірте ресурс, на якому ви побачили таке фото. Чи є там інші схожі публікації із кричущими та маніпулятивними заголовками, які в нього охоплення, чи вказаний автор, першоджерело, додаткові матеріали.
Перевірка фото через спеціальні програми: Google Search by Images, TinEye допоможуть встановити першоджерело фото. Fotoforensics, Duplichecker допоможуть переглянути зміни пікселів, тобто чи були зміни з фоторедакторами, зчитати геодані, метадані та додаткову інформацію навіть про тип камери, на яку було знято фотографію.

Тож, не піддаваємося паніці, а шукаємо інформацію в офіційних перевірених джерелах.

А фейків зараз достатньо. Наприклад, нещодавно росіяни вигадали черговий фейк щодо розміщення українських військових у Запоріжжі, у гімназії № 71, розташованій на проспекті Маяковського.

До цього у пропагандистських каналах окупанти розповсюджували брехливу інформацію щодо розміщення українських військових на території Запорізького міського палацу дитячої та юнацької творчості.

А раніше росіяни повідомляли про «розміщення артилерії» у парку Перемоги в Запоріжжі, яка насправді була пам’ятниками Другої світової війни — тобто ретро технікою, непридатною для використання.

«Індустріалка» також писала, що Центр протидії дезінформації спростував фейки про виїзд чоловіків за кордон.

Читайте також: Про Запорізьку область окупанти вигадали черговий фейк.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.

Сообщение Як розпізнати в інтернеті фейкове фото появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/yak-rozpiznati-v-interneti-feykove-foto

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top