Як вберегти чистоту та красу запорізької Хортиці

З настанням теплої погоди на острів Хортиця приїжджають сотні людей, не тільки із Запоріжжя, але з інших міст України. На жаль, не всі відвідувачі дбайливо ставляться до природи.

Багато хто розводить багаття, хоча це заборонено на всій території заповідника, крім туристичного пляжу, а також залишають після себе сміття.

За словами завідуючої сектором охорони природи Національного заповідника «Хортиця» Світлани Охріменко, в останні роки свідомість людей і ставлення до Хортиці змінюється на краще. Кількість тих, хто викидає сміття або викопує червонокнижні рослини різко скоротилося.

— Я працюю в заповіднику з 2004 року. За цей час сильно змінилася свідомість людей. Коли ми розпочинали проводити екологічні заходи на Хортиці в 2004 році, ми могли за 1 день вивезти сміття близько 30 вантажівок, і це була не вся територія. Тоді нам доводилося шукати охочих взяти участь в наших акціях, а зараз люди самі до нас звертаються, пропонують прибрати на острові або висадити дерева, і іноді нам буває складно знайти ділянки, — поділилася Світлана Охріменко. — Люди почали прибирати за собою сміття, більше бачимо тих, хто не зриває квіти рідкісні, а фотографує їх, як ми пропагували ще 10 років тому. Випадків дбайливого ставлення до Хортиці побільшало. Але побільшало й відвідувачів. Тому виникає багато нових
питань, наприклад, де поставити автівку. Але свідомість у людей змінилася на краще.

Уже не перший рік в Запоріжжі проходять заходи для школярів та молоді, які спрямовані на збереження природи Хортиці. Це екоквести, висадка дерев, прибирання острова. Організовує їх громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя».

Керівник організації «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба упевнений: виховувати дбайливе ставлення до природи потрібно з дитинства. Той, хто хоч раз брав участь у суботнику, вже не буде залишати на природі сміття.

— Збереження цілісності екосистеми Хортиці — це найважливіший критерій, на який ми орієнтуємося. І «Зелений центр Метінвест» поставив цю ідею в пріоритет у всіх своїх проектах. Ми проводили і продовжуємо проводити багато заходів, де беруть участь школярі: це різні волонтерські заходи з прибирання острова, з біорізноманіття унікальності заповідника. І повірте: діти, які беруть участь в цих проектах, повністю занурюються в процес, у них горять очі і неймовірні емоції, — поділився Олександр Балаба.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/jak-vberegti-chistotu-ta-krasu-zaporizkoi-hortici/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=jak-vberegti-chistotu-ta-krasu-zaporizkoi-hortici

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top