Як запоріжцям боротися зі стресом під час війни: поради психолога

Які наслідки стресу для організму і чому з ним варто боротися

Під час війни українці постійно відчувають тривожність, невизначеність, страх за себе та своїх близьких.  Колосальна напруга та стрес супроводжують багатьох. Психологи зазначають, що  стресова реакція нашого організму є нормальною. У кризових ситуаціях вона здатна врятувати життя.

Але необхідно вчасно допомогти налагодити психологічний стан собі та своїм близьким. Адже стрес впливає не тільки на емоції, настрій і поведінку, а й весь організм людини. Як саме і чому варто боротися зі стресом повідомляє психолог Галина Волошина у Telegram-каналі «Психологічна підтримка».

Центральна нервова й ендокринна системи. Під впливом хронічного стресу ЦНС стає вразливою, що може призвести до змін у поведінці, стати причиною переїдання, недоїдання, зловживання алкоголем, наркотиками або до соціальної абстиненції.
Респіраторна та серцево-судинна системи. При стресі у людини може прискорюватись дихання, а це може завдавати певні труднощі, якщо особа має такі проблеми, як астма чи емфізема. Серце у стані стресу також працює швидше. Судини стискаються і спрямовують більше кисню у м’язи задля забезпечення сили для термінової реакції. Це сприяє підвищенню кров’яного тиску. А постійна гіпертонія своєю чергою посилює ризик інсульту й серцевого нападу.
М’язова система. При хронічному стресі м’язи можуть перебувати в постійній напрузі, а це призводить до больових відчуттів по всьому тілу.
Травна система. Стрес, в тому числі хронічний, впливає на те, як їжа транспортується травною системою. Залежно від особливостей організму наслідками бувають діарея, закрепи, нудота, блювота і болі в животі.
Імунна система. Гормони стресу роблять імунну систему вразливішою до вірусних захворювань, а це може збільшувати час, необхідний організму для відновлення після хвороби або травми.
Репродуктивна система. Від регулярного емоційного виснаження під впливом стресу у чоловіків може зменшуватись рівень тестостерону (в окремих випадках може навіть призвести до імпотенції); у жінок може бути нерегулярна менструація та посилитись больові відчуття.

Аби не довести свій організм до такого,  психологи  радять завчасно здійснювати профілактику стресових станів:

фізичні навантаження (можна і легеньку зарядку вранці);
спілкування з друзями та рідними;
малювання або будь-яка інша діяльність, що приносить задоволення (може бути і просте прослуховування улюбленої музики);
плануйте свій день та дотримуйтесь своїх звичайних рутинних справ;
намагайтесь нормалізувати свій сон.

Нагадаємо, раніше «Індустріалка» повідомляла про те, що у запорізькій лікарні з’явився сучасний томограф — фото, відео.

Читайте також: Через тиск рашистів кількість медперсоналу на тимчасово окупованих територіях Запорізької області зменшилась.

Читайте наші новини на сайті zprz.city

Сообщение Як запоріжцям боротися зі стресом під час війни: поради психолога появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/yak-zaporizhtsyam-borotisya-zi-stresom-pid-chas-viyni-poradi-psihologa

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top