Яким буде подальший розвиток Хортиці у Запоріжжі

Запорукою системного розвитку Хортиці є вдала співпраця державної влади та великого бізнесу

Національний заповідник “Хортиця” має глобальну концепцію розвитку, в рамках якої будуть здійснюватися подальші перетворення на легендарному острові. Музей історії запорозького козацтва, пагорб Єдності та Козацьке коле — не єдині об’єкти реконструкції на Хортиці. Наступним етапом перетворень на Хортиці стане розвиток спортивної інфраструктури. Про це в ефірі програми “День. Тема” телеканалу TV5 повідомила завідувачка сектора розвитку та планування Національного заповідника “Хортиця” Альона Пєтрікєй.

Запорукою системного розвитку Хортиці є вдала співпраця державної влади та великого бізнесу

За її словами, розроблена командою Big City Lab за підтримки Метінвест Холдингу концепція передбачає довгостроковий ланцюг розвитку острова.

— Тобто Хортиця поділена на кластери. Початок ми взяли з музейного кластера. Потім є спортивний кластер у центральній частині острова та природний кластер. У природному кластері мають бути екологічні маршрути, і він буде менш урбанізований, — повідомила Альона Пєтрікєй. — Це тільки початок. Головне завдання наше — щоб музей перестав бути аварійним. Це планується зробити до жовтня цього року. Потім ми приступимо до внутрішніх робіт — це вже буде наступного року. Потім вже перейдемо до паркових зелених зон і поступово перейдемо до Хортиці комфортної, доступної для всіх.

Вона наголосила, що у заповіднику сподіваються на системну підтримку в рамках державно-приватного партнерства. За її словами, проєкт реалізується при вдалій співпраці державної влади та великого бізнесу, які знайшли спільну точку дотику. Саме це є запорукою системного розвитку Хортиці, підкреслила Альона Пєтрікєй.

Запорукою системного розвитку Хортиці є вдала співпраця державної влади та великого бізнесу

Нагадаємо, цього року Національний заповідник «Хортиця» увійшов до списку державної програми «Велика реставрація». У рамках програми реконструюють музей історії запорізького козацтва, пагорб Єдності біля музею і «Козацьке коло».

На острові Хортиця вперше в новітній історії застосували практику партнерства держави з бізнесом. Група Метінвест стала партнером проєкту розвитку заповідника. Метінвест долучився до проєкту з самого початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Після закінчення реконструкції на Хортиці, на пагорбі біля музею Запорізького козацтва буде демонструватися неймовірне лазерне шоу. Яскраве дійство ще проходить процес налаштування. Після завершення будівельних та ремонтних робіт на Музеї козацтва шоу стане постійним, щоб дивувати і вражати запорожців та гостей міста. Але вже наприкінці цього тижня у запоріжців буде унікальний шанс ще раз побачити лазерне шоу. Його покажуть під час фестивалю ZOUND 2021, який відбудеться 27 та 28 серпня.

Лазерно-проекційне шоу — це сучасний інсталяційний об’єкт, втілений спільно Міністерством культури та компанією Метінвест, яка виступає партнером проєкту масштабних перетворень острова Хортиця.

Читайте также: На Хортиці планують створити унікальний музей судноплавства

Сообщение Яким буде подальший розвиток Хортиці у Запоріжжі появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/yakim-bude-podalshiy-rozvitok-hortitsi-u-zaporizhzhi

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top