Заборона безкоштовних пластикових пакетів: усі деталі

Які пакети обмежили

З 10 грудня заборонили безкоштовно розповсюджувати пластикові пакети. Це стосується майже всіх категорій паковання: дуже тонких пакетів без ручок і з ручками, маєчок, великих пакетів, розрахованих на вагу понад 7 кг.

До 2023 року залишаться безкоштовними тільки надтонкі пакети (від 15 до 50 мікрометрів) для пакування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів. При цьому такі пакети повинні бути первинним пакованням, мати ширину до 22,5 сантиметра, глибину – до 34,5 сантиметра, довжину – до 45 сантиметрів.

Мінімальні ціни встановлює Кабмін. Згідно з проєктом постанови, який розробили у вересні 2021 року, вартість великих пакетів (завтовшки від 50 мікрометрів) повинна бути така:

без ручок та бокових складок – від 2 грнз ручками і без бокових складок – від 2,5 грнбез ручок та з боковими складками – від 2,5 грнз ручками та боковими складками – від 3 грн

Але Кабмін ще не затвердив його, тому наразі невідомо, якою буде ціна пакетів. Великі пакети на касах у продуктових магазинах і раніше були платними.

Першими заборонять такі категорії:

тонкі пластикові пакети товщиною від 15 до 50 мікрометрів;надтонкі пакети товщиною до 15 мікрометрів (окрім первинного паковання для м’яса, риби, сипучих);оксорозкладні пластикові пакети (з добавками для прискорення їх розкладання на окремі дрібні фрагменти (мікропластик) під дією кисню й ультрафіолетового випромінювання).

Такі пакети вилучать з продажу 10 березня 2022 року.

Після цього залишаться тільки надтонкі пакети (до 15 мікрометрів), але лише як первинне паковання і лише конкретного розміру (ширина до 22,5 сантиметра, глибина – до 34,5 сантиметра, довжина – до 45 сантиметрів разом із ручками). Ті, що для риби, м’яса і сипучих продуктів.

З 1 січня 2023 року в Україні дозволять лише екологічні біорозкладні пакети (наприклад, з картопляного або кукурудзяного крохмалю). Усі інші пластикові пакети завтовшки менше 50 мікрометрів заборонять.

Заборонені пакети можна буде замінити на багаторазові сумки, біорозкладне чи паперове паковання.

Джерело: The Village Україна

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/zaborona-bezkoshtovnih-plastikovih-paketiv-usi-detali/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=zaborona-bezkoshtovnih-plastikovih-paketiv-usi-detali

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top